V sobotu premietnu Život Adéle

Občianske združenie Otvor dvor a Filmový klub Excalibur premietnu v rámci projektu Sineklub Drázus, realizovaného v spolupráci s Film Europe, najlepší film festivalu v Cannes za rok 2013 Život Adéle.
Francúzsku romantickú erotickú drámu nakrútil v tom istom roku režisér Abdellatif Kechiche, hlavnú úlohu si zahrala Adèle Exarchopoulos.
V 15 rokoch Adéle nič nespochybňuje: dievčatá sa skrátka stretávajú s chlapcami. Adélin život sa však obráti hore nohami, keď stretne Emmu, mladú ženu s modrými vlasmi, ktorá jej umožní objaviť doposiaľ nepoznané túžby a presadiť sa v živote ako dospelá žena. Adéle dospieva, hľadá samu seba, stráca sa a znovu sa nachádza.
Režisér Abdellatif Kechiche šokoval na MFF v Cannes 2013 divákov aj filmových kritikov svojím detailným vykreslením sexuálnych scén, a zároveň uchvátil výnimočným príbehom dvoch žien, ktoré hľadajú cestu k sebe samým i k okolitému svetu.
Premietanie sa uskutoční v sobotu 14. júna o 20:30 hod. v priestoroch A-klubu (1. posch.) rožňavského OKC.
Bližšie informácie môžete nájsť aj na sociálnej sieti Facebook.
V sobotu 21. júna v rámci podujatia Čarovná záhrada premietnu v priestoroch penziónu Jozefína v Krásnohorskej Dlhej Lúke o 20-tej hodine komédiu Paráda.
V roku 2011 ju v koprodukcii Srbska, Chorvátska, Slovinska, Macedónska, Maďarska a Nemecka nakrútil režisér Srdjan Dragojevic.
Rozmarná tragikomédia srbského režiséra Srdjana Dragojevića rozpráva netradičný príbeh homosexuálneho páru – bojovníka za práva LGBT komunity aj usporiadateľa svadobných hostín Radmila a veterinárneho lekára Mirka.
Život páru sa náhodne prepletie s vojnovým veteránom Limunom a jeho snúbenicou Biserkou. Všetci spoločne by mali dospieť k usporiadaniu ich luxusnej svadby a bezpečnému Gay Pride pochodu v Belehrade. Nie je to však také jednoduché.
Život Adéle

Paráda

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery