V Poprade obmedzili parkovanie dodávok na sídliskách

Sídliská sú pre ľudí a nie pre nákladné autá, povedala si samospráva v Poprade. Od piatku 28. októbra už dodávky na sídliskových parkoviskách parkovať nemôžu. Informuje o tom denník Korzár.
Dodávky podľa novín zaberajú často aj jeden a pol miesta, komplikujú život záchranným zložkám. Približne 280 dodávok bude musieť zo sídliskových parkovísk odísť. Mestská polícia bude najprv vodičov iba upozorňovať, k pokutám pristúpi až potom.
Podobne ako je to v iných mestách, Rožňavu nevynímajúc, aj popradské sídliská roky bojujú s nedostatkom miest na parkovanie. Navrhnuté boli v 70. a 80. rokoch, keď nikto nečakal, že sa počet áut rapídne zvýši.
„Hlavným dôvodom nie je ten, aby sme niekoho vyháňali, ale sú to zákony a predpisy. Dodávky zo zákona nemôžu parkovať na sídliskách. Je to určené iba pre osobné autá,“ povedal pre Korzár primátor Popradu Jozef Švagerko (KDH).
Dodávky s dĺžkou nad 5,1 metra budú musieť uvoľniť miesto osobným automobilom v čase od 16.00 h. do 6.00 h. rannej. „Všetci môžu vojsť, vyložiť, doviezť aj odviezť materiál, týka sa to vyslovene parkovania,“ vysvetlil popradský primátor.
„Klasické, väčšie, osem miestne autá, ktoré slúžia na prepravu osôb, pokojne môžu zastaviť a stáť. Týmto vozidlám tam státie nie je zakázané,“ dodal.
Podľa tamojšieho náčelníka mestskej polície vodičom hrozí pokuta vo výške 50 eur alebo oznámenie na dopravný inšpektorát, kde sankcia potom môže byť vyššia.
„Nemám vedomosť o tom, že by v Rožňave bol problém s parkovaním dodávok,“ reagoval na otázku ohľadom postupu popradskej samosprávy Ján Lach (Most-Híd), podpredseda komisie výstavby MZ Rožňava. Poukázal na to, že sa vyriešil problém s parkovaním kamiónov na sídlisku Juh.
Ilustračné foto: Podtatranské noviny

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery