Poslanec Pavlík sa vraj vyhrážal

Na stredajšom brífingu občianskych aktivistov pod inštalovým bilbordom nad parkoviskom pri OD Billa na Košickej ulici v Rožňave, kritizujúcom nedávny predaj podielu mesta v spoločnosti TEKO-R majoritnému vlastníkovi – firme STEFE.SK, privítal prítomných okrem ich hovorkyne Tímei Bagačkovej-Zollerovej aj Tibor Takáč, podpredseda celoslovenskej organizácie OKS.
Práve on bol podľa vlastných slov terčom slovných vyhrážok, ktoré mu „uštedril“ poslanec Dušan Pavlík (nez.) v telefonickom rozhovore ešte počas dňa.
„Bol som rozhodnutý naňho podať trestné oznámenie, vyhrážal sa mi do telefónu. Keď je to charakter a chlap, tak by priznal aj pred vyšetrovacím orgánom, čo mi povedal do telefónu,“ uviedol pre InfoRoznava.sk Takáč. „Ja som mu povedal, nech príde osobne, nezastavil sa, prišiel sem. Tu keby splnil to, čo mi hovoril do telefónu, tak bude určite trestné stíhanie,“ dodal s úsmevom.
Ešte predtým sme oslovili všetkých poslancov MZ v Rožňave s možnosťou vyjadriť sa k téme bilbordu, poslanec Pavlík nám do redakcie napísal: „Myslím si, že je zbytočné sa vyjadrovať k tejto téme, lebo od začiatku bola nesprávne pochopená, aj vašou redakciou. Tiež ste zverejnili fotky nás dvoch poslancov (pozn.red.: v blogu Attilu Zollera), vyslovene manipulatívne, keď hlasovalo 11 poslancov a vypichli ste mňa a Bolačeka, takže o vašej serióznosti pochybujem.“
Poslanec Pavlík pracoval predtým v dcérskej spoločnosti STEFE.SK, vlastniacej rožňavský TEKO-R, posledné roky je zamestnancom v jej dcérskej firme v Revúcej.
Ako pre agentúru SITA telefonicky uviedol primátor Rožňavy Vladislav Laciak (nez.), uznesenie o predaji a cene prijali poslanci mestského zastupiteľstva predpísanou trojpätinovou väčšinou. „O tento majetok nemal záujem žiadny iný investor. Podľa môjho vedomia uznesenie nie je v rozpore so zákonom, ani nejde proti záujmom mesta,“ povedal Laciak.
Na samotnom bilborde je text:
„Za 6 rokov priniesol podiel mesta v spoločnosti TEKO-R do pokladnice mesta 309 051 eur. Za 6 rokov priniesol prenájom pozemkov spoločnosti TEKO-R do pokladnice mesta 239 992 eur. Tento podiel mesta predali: Laciak, Pavlík, Bolaček, Baláž, Burdiga, Džačár, Kemény, Mičudová, Pollák, Kossuth, Focko a Ocelník za sumu 430 000 eur a pozemky podľa znaleckého odhadu z roku 2003!!! za sumu 290 000 eur!!! Proti predaju za takú nízku sumu boli piati poslanci a občania mesta.“
 
Foto & Video: InfoRoznava.sk
Súvisiace články:
Rušný brífing aktivistov (video)
Poslanci hovoria o bilborde
Attila Zoller: Družstvo MZ Rožňava opäť víťazne!
Podiel mesta v TEKO-Re predali (video)
 
Tibor Takáč (OKS): „…keď to budeš pozerať Ďuďo…“

 
Dušan Pavlík (nez.): „Chlapec je už na psychiatriu zrelý…“

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Slovensko potrebuje parlament regiónov