Rušný brífing aktivistov (video)

Dnes po 17tej hodine sa konal brífing občianskych aktivistov, ktorí pozvali médiá pod bilbord, umiestnený nad parkoviskom obchodného domu Billa na Košickej ulici v Rožňave.
Prítomných porivítal Tibor Takáč, podpredseda OKS, ktorý vzápätí odovzdal slovo hovorkyni aktivistov Tímei Bagačkovej-Zollerovej. Tá vo svojom príhovore zhrnula dôvody, ktoré viedli asi 20tich občanov k osadeniu dvoch bilbordov, kritizujúcich samosprávu za nevýhodný predaj mestského podielu v spoločnosti TEKO-R. Aktivisti zároveň upozornili na možný nesúlad so zákonom pri tomto predaji, keď sa pozemky mesta predávali podľa znaleckého posudku z rokov 2003, resp. 2004.
Okrem skupiny občanov boli prítomní aj poslanci Matúš Bischof (OKS) a Radoslav Kovács (nez.), ktorí hlasovali proti predaju podielu mesta. Opačný názor prišiel prezentovať poslanec Dušan Pavlík (nez.), ktorý už niekoľko rokov pracuje v dcérskej spoločnosti firmy STEFE.SK v Revúcej. Predtým bol konateľom v jej dcérskej spoločnosti TEKO-R, zastupujúcim menšinový podiel mesta Rožňava.
Diskusia za prítomnosti médií sa často niesla vo vypätej atmosfére, ktorá sa vyhrotila v polemikách poslanca Pavlíka s prítomnými občanmi, no najmä s Tiborom Takáčom, s ktorým sa roky poznajú.
O udalosti informovali už viaceré celoštátne médiá, okrem iných agentúra SITA, rádio Regina, resp. Patria a Slovenská televízia vo svojej hlavnej spravodajske relácii Správy STV, ktoré si môžete prehrať kliknutím sem.
Foto & Video: InfoRoznava.sk
Súvisiace články:
Poslanci hovoria o bilborde
Laciak: Nemal o to záujem iný investor
Rožňavu vyzdobili bilbordmi
 
Pavlík: „Chlapec je už na psychiatriu zrelý…“

 
Takáč: „…keď to budeš pozerať Ďuďo…“

 
Tímea Bagačková-Zollerová: „…aby sme trošku zobudili spoluobčanov.“

Brífing aktivistov

Videá priebežne dopĺňame…
 

 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún