Rušný brífing aktivistov (video)

Dnes po 17tej hodine sa konal brífing občianskych aktivistov, ktorí pozvali médiá pod bilbord, umiestnený nad parkoviskom obchodného domu Billa na Košickej ulici v Rožňave.

Prítomných porivítal Tibor Takáč, podpredseda OKS, ktorý vzápätí odovzdal slovo hovorkyni aktivistov Tímei Bagačkovej-Zollerovej. Tá vo svojom príhovore zhrnula dôvody, ktoré viedli asi 20tich občanov k osadeniu dvoch bilbordov, kritizujúcich samosprávu za nevýhodný predaj mestského podielu v spoločnosti TEKO-R. Aktivisti zároveň upozornili na možný nesúlad so zákonom pri tomto predaji, keď sa pozemky mesta predávali podľa znaleckého posudku z rokov 2003, resp. 2004.

Okrem skupiny občanov boli prítomní aj poslanci Matúš Bischof (OKS) a Radoslav Kovács (nez.), ktorí hlasovali proti predaju podielu mesta. Opačný názor prišiel prezentovať poslanec Dušan Pavlík (nez.), ktorý už niekoľko rokov pracuje v dcérskej spoločnosti firmy STEFE.SK v Revúcej. Predtým bol konateľom v jej dcérskej spoločnosti TEKO-R, zastupujúcim menšinový podiel mesta Rožňava.

Diskusia za prítomnosti médií sa často niesla vo vypätej atmosfére, ktorá sa vyhrotila v polemikách poslanca Pavlíka s prítomnými občanmi, no najmä s Tiborom Takáčom, s ktorým sa roky poznajú.

O udalosti informovali už viaceré celoštátne médiá, okrem iných agentúra SITA, rádio Regina, resp. Patria a Slovenská televízia vo svojej hlavnej spravodajske relácii Správy STV, ktoré si môžete prehrať kliknutím sem.

Foto & Video: InfoRoznava.sk

Súvisiace články:

Poslanci hovoria o bilborde

Laciak: Nemal o to záujem iný investor

Rožňavu vyzdobili bilbordmi

 

Pavlík: „Chlapec je už na psychiatriu zrelý…“

 

Takáč: „…keď to budeš pozerať Ďuďo…“

 

Tímea Bagačková-Zollerová: „…aby sme trošku zobudili spoluobčanov.“

Brífing aktivistov

Videá priebežne dopĺňame…

 

 

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Rušný brífing aktivistov (video)"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.