Podiel mesta v TEKO-Re predali (video)

Poslanci MZ v Rožňave na dnešnom rokovaní, ktoré nebolo vysielané RVTV naživo, predali menšinový podiel mesta v spoločnosti TEKO-R majoritnému vlastníkovi STEFE.SK.

Za predaj lobovali predovšetkým poslanci Dušan Pavlík a Ondrej Bolaček (obaja na fotke), ktorí sú na spoločnosť naviazaní – prvý tým, že pracuje v jej dcérskej firme v Revúcej (predtým v rožňavskom TEKO-Re), druhý bol dosiaľ v dozornej rade TEKO-Ru zástupcom STEFE.SK, len nedávno sa tam nechal opätovne zvoliť už ako zástupca mesta.

Za predaj hlasovala potrebná 3/5-nová väčšina poslancov MZ predovšetkým z 9-členného Klubu nezávislých (Dušan Pavlík, Ondrej Bolaček, Viktor Baláž, Pavol Burdiga /Most/, Peter Džačár, Dionýz Kemény, Jana Mičudová, Dušan Pollák a Ľudovít Kossuth), ktorú doplnili hlasy Františka Focka (Smer-SD) a Romana Ocelníka (nez.).

Pochybnosti vyvoláva predovšetkým cena, za ktorú bol podiel mesta predaný. Tá je podľa vyjadrení niektorých odborníkov takmer o milión eur nižšia, než je trhová cena podielu mesta v TEKO-Re.

Program rokovania:

.
Otvorenie
2.
3.
Záver

 

Súvisiace články: Mesto chcú zbaviť podielu v TEKO-Re

 

Foto & Video: Inforoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Podiel mesta v TEKO-Re predali (video)"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.