Poslanci návrh advokáta nepoznajú

ROŽŇAVA – Vo štvrtok na úvod rokovania rožňavského zastupiteľstva informoval zastupujúci primátor Pavol Burdiga (Most-Híd) aj o kauze vysokej pokuty, vyrubenej mestu Úradom pre verejné obstarávanie.
V tejto veci bol spolu s bývalým primátorom Vladislavom Laciakom (Nez.) za advokátom Jánom Čarnogurským, ktorý mesto v tejto veci zastupuje pred Krajským súdom v Bratislave. Návrh, ktorý v mene mesta súdu podal v júni 2011 a na základe ktorého súd vykonateľnosť rozhodnutia ÚVO o pokute odložil, dosiaľ poslanci nepoznajú.
„Pán doktor Čarnogurský povedal, že preňho je klientom mesto Rožňava a nie doktor Laciak, alebo ja. Nechce, aby bol zverejňovaný text žaloby, pretože nie je to v záujme mesta. V žiadnom prípade neodporúča, aby bola táto žaloba zverejnená,“ reagoval na otázku poslanca Ivana Kuhna (OKS) k tejto veci Burdiga.
Mesto ako klient si môže vyžiadať žalobu od advokáta a zastupiteľstvo by mohlo požiadať primátora, aby im žalobu poskytol – aspoň k nahliadnutiu,” vysvetlil pre infoRoznava.sk predčasom právnik Peter Wilfling z Via Iuris. Poslanci tak však doteraz neurobili.
Podľa hovorcu ÚVO Branislava Zvaru, úrad takýto súdny spor, kde je pokuta určená priamo zákonom, ešte nikdy neprehral. Novou šéfkou úradu je dlhoročná pracovníčka v oblasti verejného obstarávania Zita Táborská. Rozhodli o tom vo štvrtok v tajnom hlasovaní poslanci Národnej rady SR.
Foto & Video: infoRoznava.sk /Pavol Burdiga (Most-Híd), zást. primátora a Ivan Kuhn (OKS), podpredseda finančnej komisie  

Dokumenty:
Informatívna správa
Rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie
Zmluva o poskytnutí právnych služieb
Súvisiace články:
Žalobu vraj na úrade nemajú
Mesto volá na pomoc Čarnogurského
Primátora vyzvali na abdikáciu (Anketa)

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery