Páčili sa vám oslavy mesta?

zmeneneV nedeľu skončili v Rožňave štvordňové oslavy. Od štvrtka sa konal jubilejný 30. ročník Rožňavského jarmoku spojený s oslavami Dni mesta.

Súčasne sa uskutočnil 4. ročník medzinárodného divadelného festivalu Tempus Art.

Historické centrum mesta na jeho východnej a aj na jeho západnej, práve zrekonštruovanej strane, zaplnili predajné stánky.

V severnej časti námestia bolo inštalované pódium, na ktorom sa odpoludnia do neskorej noci odohrávali vystúpenia a koncerty hudobných skupín.

Tam boli sústredené aj stánky s občerstvením, ponúkajúce jedlá a pitivo.

Atmosféra mala byť zrejme sviatočná, reprezentujúca spolupatričnosť a istú úroveň rožňavskej komunity. Či sa to podľa vášho názoru podarilo, môžete zhodniť v nižšie uvedenej ankete, prípadne v diskusii.

Nás zaujala na sociálnej sieti karikatúra Miroslava Galla, Rožňavčana, študujúceho v Bratislave Vysokú školu ekonómie a manažmentu verejnej správy.

Čo ho motivovalo práve k tejto ilustrácii?

„Zrejme to, ako to tu v Rožňave už roky funguje – obrovský výskyt barov, krčiem, pohostinstiev a ani neviem ako všetko to nazvať, a možno to bezduché hejterstvo ľudí na mesto a na všetko, až po tradičné – nemáme peniaze, a pritom sú plné krčmy,“ vysvetlil nám motív vtipnej kresby

Kreslí pod menom Guny ako grafický dizajnér a ilustrátor. Ako dodal, niekoľko projektov má už za sebou.

[yop_poll id=“4″]

Pozn. red.: Žiadna anketa ani táto pochopiteľne nenahrádza relevantný sociologický prieskum, je len odrazom momentálnych názorov tých, ktorí sa jej zúčastnili.

Ilustrácia: Guny

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Páčili sa vám oslavy mesta?"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.