Páčili sa vám oslavy mesta?

zmeneneV nedeľu skončili v Rožňave štvordňové oslavy. Od štvrtka sa konal jubilejný 30. ročník Rožňavského jarmoku spojený s oslavami Dni mesta.
Súčasne sa uskutočnil 4. ročník medzinárodného divadelného festivalu Tempus Art.
Historické centrum mesta na jeho východnej a aj na jeho západnej, práve zrekonštruovanej strane, zaplnili predajné stánky.
V severnej časti námestia bolo inštalované pódium, na ktorom sa odpoludnia do neskorej noci odohrávali vystúpenia a koncerty hudobných skupín.
Tam boli sústredené aj stánky s občerstvením, ponúkajúce jedlá a pitivo.
Atmosféra mala byť zrejme sviatočná, reprezentujúca spolupatričnosť a istú úroveň rožňavskej komunity. Či sa to podľa vášho názoru podarilo, môžete zhodniť v nižšie uvedenej ankete, prípadne v diskusii.
Nás zaujala na sociálnej sieti karikatúra Miroslava Galla, Rožňavčana, študujúceho v Bratislave Vysokú školu ekonómie a manažmentu verejnej správy.
Čo ho motivovalo práve k tejto ilustrácii?
„Zrejme to, ako to tu v Rožňave už roky funguje – obrovský výskyt barov, krčiem, pohostinstiev a ani neviem ako všetko to nazvať, a možno to bezduché hejterstvo ľudí na mesto a na všetko, až po tradičné – nemáme peniaze, a pritom sú plné krčmy,“ vysvetlil nám motív vtipnej kresby
Kreslí pod menom Guny ako grafický dizajnér a ilustrátor. Ako dodal, niekoľko projektov má už za sebou.
[yop_poll id=“4″]
Pozn. red.: Žiadna anketa ani táto pochopiteľne nenahrádza relevantný sociologický prieskum, je len odrazom momentálnych názorov tých, ktorí sa jej zúčastnili.
Ilustrácia: Guny

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery