IAKO BEI s tanečnou popovou skladbou ako z 80tych rokov

Formácia IAKO BEI vydáva ďalší singel z pripravovaného druhého albumu Pursuits in 2ife: Vortex Fragoris, ktorý je naplánovaný na august 2023. Jeho vznik môžete podporiť na stránke StartLab.

Hoci je kapela často zaškatuľkovaná ako prog rock/prog metal, novým singlom opäť ukazujú, že dokážu hravo striedať žánre a experimentovať. Dôkazom je najnovší singel, ktorý sa nesie v štýle art popu a funk popu vzdávajúc hold 80tym rokom.

„Ak si niekto pustí oba albumy, táto skladba rozhodne zasvieti ako tá najodlišnejšia,“ poznamenal líder kapely Roman Jakobej. Tanečný charakter skladby podfarbuje groove bezpražcovej basgitary a bicích, ktoré zachádzajú až do disca. Nechýbajú syntetizátory a výstredná vokálna atletika speváka. „Pri naspievavaní tejto skladby som myslel hlavne na Freddieho Mercuryho a Princa,“ priznal Roman.

Napriek celkovému pozitívnemu vyzneniu v sebe skladba My Biggest Foe skrýva text o boji s perfektnou verziou seba samého. „Je to zároveň o akceptovaní seba samého – to, kde sme, na akej úrovni sme. Pracovať na sebe je dôležité, ale nemali by sme sa stať obeťami vlastných ideálov,“ objasňuje frontman, ktorý zároveň dodal, že skladba opisuje jeho najväčší zápas v živote.

Klip točil a strihal Matej Jánošík, ktorý sa kapele postaral o 3 klipy k debutu a aj o klip k Wrong Doors. Jednoduchý vizuál videoklipu, v ktorom je iba Roman ako šoféruje auto a spieva, podčiarkuje samotu, ktorú zažívame pri vyššie spomenutom boji.

„Niektoré zábery bol sám v aute s kamerou, pri niektorých som bol aj ja. Hlavne som mu hovoril, nech sa sústredí na cestu. V jednom momente nám prebehli cez cestu aj srnky. Kamera to žiaľ nezachytila,“ spomína Matej.

Na nahrávke hrá klávesy Šimon Majerník, na bicích Viliam Stanek a na saxofóne Lukáš Magoč.

Vznik skladby ako aj albumu podporil Fond Na Podporu Umenia.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery