Happy, Happy v Larsen bare

V sobotu večer (19. 7.) si môžete pozrieť v rožňavskom Larsen bare na Námestí baníkov nórsky film Happy, Happy.
Tragikomédiu o manželskej nevere, hulení a losom mäse, ocenenú hlavnou cenou na medzinárodnom filmovom festivale nezávislých filmov v americkom Sundance (2011), nakrútila v roku 2010 režisérka Anne Sewitsky.
Scénar k filmu napísala Ragnihild Tronvoll.
Premietanie, ktoré pripravili občianske združenie Otvor dvor v rámci svojho projektu Sineklub Drázus v spolupráci s Filmovým klubom Ecxalibur, začína o 20:30 hodine, vstupné je 2 eurá.

Obsah:

Pre optimistickú Kaju je rodina tou najdôležitejšou vecou na svete – a tak sa o ňu stará napriek všetkým. Je oddaná manželka, ktorá partnerovi odpúšťa celonočné výpravy s kamarátmi, aj nedostatok sexuálneho apetítu. Rovnako tak je milujúca matka syna, u ktorého budí len výsmech. S úsmevom, občas dosť kŕčovitým, berie život taký aký je. Až do okamihu, keď sa do susedstva prisťahuje „dokonalý manželský pár“. Sú úspešní, krásni, vzdelaní, a aby toho nebolo málo: adoptovali sirotu z Afriky! To už je na Kaju trochu moc. Chce sa im vyrovnať – musí sa s nimi spriateliť. Dokonalosť susedov však po niekoľkých stretnutiach mizne rovnako ako idyla nového priateľstva oboch rodín.
Foto: Csfd.cz

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery