Dvaja výtvarníci, štyri animačné techniky

Druhé tohtoročné pokračovanie série výstav súčasného moderného umenia Rožňavské radiály 2 sa uskutoční už tento víkend. V sobotu a v nedeľu sa pred Galériou Baníckeho múzea v Rožňave predstavia výtvarníci Oto Hudec a Danka Krajčová.
O podujatí nás informoval Norbert Lacko, jeden z dvojice pravidelných kurátorov výstav.
Výtvarný workshop pre deti a zvedavých rodičov pod názvom Spolu a verejne I. – Projekt Karavan sa uskutoční v severnej časti rožňavského Námestia baníkov v obidva dni od 10-tej do 16-tej hodiny.
Podujatie pripravili Banícke múzeum v Rožňave, Galéria Baníckeho múzea v Rožňave, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Občianske združenie Mnémosyné, Združenie Prvého mája…, Občianske združenie Otvor dvor a autori.
Cyklus výstav súčasného umenia Rožňavské radiály 2 finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR. Projekt Karavan vznikol s podporou Ministerstva kultúry SR, Nadácie Intenda a v spolupráci s Komunitnými centrami Človek v Tísni a Tabačka Košice.
V polovičke júna začal cyklus výstav vernisážou diel popredných slovenských karikaturistov pod názvom Posledný zhasne!
Pozrieť si ju môžete okrem víkendov, kedy je galéria zatvorená, do 7. augusta v čase od 8 do 16-tej hodiny. Cez víkendy je galéria prístupná len pre nahlásené 10 a viac členné skupiny.
Ilustračné foto: Rožňavské radiály – Projekt Karavan
Súvisiace články: Otvorili výstavu Posledný zhasne!
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery