Žiadajú vlaky na gemerských lokálkach

Petíciu za obnovenie železničnej osobnej dopravy na gemerských lokálkach zverejnili na webovej stránke peticie.com.
Ako nás informoval jej autor, Peter Páteček, žiadajú, aby študenti a dôchodcovia mohli cestovať vlakom zadarmo tam kde bývajú a študujú, aby sa podporil turistický ruch a aby aj ostatní obyvatelia mali prípoje k rýchlikom, ktoré jazdia na trase Bratislava – Zvolen – Košice.
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky žiadajú o obnovu železničnej osobnej dopravy na tratiach Plešivec – Muráň (165), Plešivec – Slavošovce (166), Plešivec – Rožňava (160) a Rožňava – Dobšiná (167).
„Navrhujeme zabezpečiť priame vlakové spojenie okresného mesta Revúca s okresným mestom Rožňava a v prípojných staniciach Plešivec a Rožňava prípoje k rýchlikom a od rýchlikov,“ uvádza sa v dokumente.

Mládežníci proti vlakom zadarmo

Na uvedenej webovej stránke medzitým beží aj iná petícia – za zrušenie vlakov zadarmo. Jej signatári vyslovujú nesúhlas „s populistickým a nezodpovedným“ návrhom vlády Roberta Fica o vlakoch zadarmo.
„Vieme, že nič nie je zadarmo a všetky náklady budú hradené z daní nás, daňovníkov,“ konštatujú v petícii.

„Vyzývame vládu Roberta Fica, aby peniaze radšej použila na modernizáciu Slovenska, aby investovala do vedy a výskumu a vzdelania mladých, ktoré Slovensku prinesie násobne vyšší prínos, ako vlaky kvázi zadarmo,“ zdôrazňujú ďalej v dokumente.
Vyzývajú vládu, aby mladým ľudom a študentom pomáhala v hľadaní si praxe počas štúdia, ktorej absencia je častokrát najväčšou prekážkou prijatia do zamestnania a tak pomáhala mladým, neničila podnikateľské prostredie a nechala podnikateľov vytvárať nové pracovné miesta a tak zvyšovať životnú úroveň.
Organizátorom petície je Nová Generácia, bývalé mládežnícke združenie SDKÚ-DS.
Odkaz:
Petícia za obnovenie dopravy na gemerských tratiach
Petícia za zrušenie vlakov zadarmo
[yop_poll id=“11″]
Ilustračné foto: Peticie.com
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery