Film Felvidék – Horná zem získal ďalšie ocenenie

Dokumentárny film Felvidék – Horná zem má za sebou ďalšie úspechy. Okrem vydania DVD  získala jeho autorka aj Cenu Nadácie Tatra banky pre tvorcov do 35 rokov.

Minulý týždeň v piatok pri príležitosti svojho uvedenia na 15. Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov Jeden svet 2014 pokrstili jeho tvorcovia spolu s krstnými rodičmi – herečkou Vicou Kerekes a vydavateľom Kolomanom Kertészom Bagalom – limitovanú edíciu DVD.

Tvorkyňa filmu Vladislava Plančíková sa zároveň stala držiteľkou Ceny Nadácie Tatra banky pre tvorcov do 35 rokov v oblasti audiovizuálnej tvorby, filmu a TV. Ocenenie získala práve za scenár, réžiu a animáciu filmu Felvidék – Horná zem, ktorého nápadité spracovanie s prvkami animovaného filmu získava uznania doma i v zahraničí.

V októbri priviezli tvorcovia cenu z Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov v Budapešti a okrem toho, že dokument putuje v rámci výberu najzaujímavejších slovenských filmov roka kinami po celej Českej republike, stále sa vďaka unikátnemu projektu Mobilného kina premieta aj v slovenských obciach a priestoroch, ktoré filmovú projekciu bežne neumožňujú.

Oceňovaný film o tom, ako zasiahlo povojnové presídľovanie obyvateľstva do životov slovenských a maďarských rodín, si na DVD môžete objednať zaslaním e-mailu na adresu dvd@hornazem.eu

Foto: Filmtopia.sk

Súvisiace články: 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery