Začali opravovať výtlky s novým recyklátorom

Mestské zastupiteľstvo v Rožňave schválilo koncom apríla nákup recyklátora asfaltu pre Technické služby mesta formou leasingu.
Recyklátor asfaltu bol dodaný Technickým službám mesta a po zaučení zamestnancov dodávateľom bol v piatok 22. augusta prvýkrát použitý na opravu výtlkov na Špitálskej ulici.
Materiál  je v recyklátore tepelne a mechanicky spracovaný, potom pri teplote 150 až 180 °C pripravený na použitie. Je vhodný na opravy výtlkov, ale aj na výstavbu nových ciest a spevnených plôch.
“Použitím asfaltového recyklátu sa proces stáva nielen ekologickým, ale hlavne úsporným. Na porovnanie, v roku 2012 pri spotrebe obaľovanej zmesi na výtlky 54 t by sme ušetrili  1 902 eur a v roku 2013 pri spotrebe 250,54 t by sme ušetrili až 18 108 eur,” zdôvodňoval zámer v apríli poslancom primátor Pavol Burdiga (Most-Híd).
Ako nám dnes potvrdil priamo na mieste poslanec Ľudovít Kossuth (nez.), TSM majú dostatočné množstvo vybúranej a vyfrézovanej zmesi z vyfrézovaného materiálu z ulice Štítnickej a  Šafárikovej.
Foto & Video: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery