"Tesco bar" zrušia do dvoch týždňov

Naposledy sme o „Tesco bare“ na Komenského ulici v Rožňave písali pre niekoľkými dňami. Pri prameni vody na severovýchodnej strane hangáru obchodného reťazca, neďaleko tamojšej základnej školy, sa pravidelne zdržiavajú podnapití asociáli.
Hlučným a vulgárnym správaním vyrušujú bývajúcich v okolitých bytovkách.
Riešením by podľa tam bývajúcich mali byť pravidelné pešie pochôdzky mestskej polície a rozobratie bočných kamenných múrov, aby ostala len malá časť čelného múru s vývodom vody a nebolo tam možné vysedávať. Zmiznúť by podľa nich mala z rovnakého dôvodu aj plechová strieška.
V hre je tiež VZN o zákaze pitia alkoholu na verejnosti, ktoré by vymedzilo miesta, kde by takýto zákaz platil – detské ihriská, okolie obchodných centier, samotné centrum mesta (s výnimkou mestom schválených verejných podujatí), okolie škôl apod. Mestská polícia by potom mohla zasahovať efektívnejšie.
DSCF1495

Prístrešok aj časť múru odstránia

Na článok, zverejnený v nedeľu, reagoval už v pondelok Peter Marko, zástupca primátora mesta. Uviedol, že po dohode s primátorom nechajú preveriť, či mesto eviduje vo svojom majetku kamenný múrik a oceľový prístrešok nad verejným prameňom.
„Pokiaľ to nie je evidované, dávame príkaz na Technické služby mesta (TSM) na odmontovanie uvedeného oceľového prístrešku s uložením na TSM pre prípadné ďalšie využitie, a na odbúranie kamenného muriva, aby ostala len malá časť, podporujúca vývod vody,“ pokračoval. Termín realizácie odhadol do dvoch týždňov.
V utorok Marko potvrdil, že mesto neeviduje v majetku takúto stavbu. „Pravdepodobne ide o tzv. „akciu Z“, pretože takýto stav bol delimitovaný od bývalého MsNV.“
„Pred demontovaním prístrešku a časti múrika budeme informovať  pána Roberta Taška o tejto skutočnosti, lebo na stránke mesta mu ďakujeme za to, že prístrešok natrel a opravil,“ doplnila Erika Miháliková, prednostka mestského úradu.
Vo štvrtok podvečer si prišiel situáciu na mieste preveriť primátor Rožňavy Pavol Burdiga. S bývalým domovníkom neďalekej bytovky prediskutovali riešenie aj možnosť oplotenia kontajnerov pre komunálny odpad. Prvé boli ohradené na sídlisku Juh v novembri 2012, na Komenského ulici by mali byť vyrobené pre obidva bytovky – č. 25 a 26.
img-7694
Foto: infoRoznava.sk & Roznava.sk  

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery