Vyrúbali zdravé stromy

Vo štvrtok 27. marca v ranných hodinách došlo k výrubu asi 12-tich stromov nad parkoviskom obchodného domu Tesco v Rožňave. Napísali nám o tom rozhorčení čitatelia.
„Veľa okoloidúcich a obyvateľov z troch blokov sa pohoršovali a nemohúcne sa prizerali, ako dvaja chlapi, vraj z jednej súkromnej firmy z Rudnej, vyrubujú krásne zdravé borovice,“ uviedol jeden z nich.
„Osobne som bola v takom šoku, že namiesto toho, aby som fotila, som zavolala políciu, či je to normálne, že vyrubujú zdravé borovice,“ napísala čitateľka.
„Odpoveď bola jasná – že keď máme podozrenie, že ide o neoprávnený výrub stromov, máme to ísť nahlásiť na obvodné oddelenie polície. Škoda, že som sa neopýtala, prečo majú na aute nápis Pomáhať a chrániť.“
Nielen obyvateľov zo susediacich bytoviek zaujíma, komu borovice, ktoré tam rástli 36 rokov, zavadzali.
„Kde su ochrancovia prirody, keď si každý rúbe, kde sa mu zachce?“ dodala rozhorčene.
„Preveril som to u kolegov, ten vyrúb nebola naša aktivita, nemali sme o ňom ani informácie,“ reagoval Peter Sklenář, hovorca spoločnosti TESCO STORES, ktorá vlastní časť predmetného pozemku.
Zaujímalo nás, kto o výrub požiadal, na základe akých dôvodov a kto výrub vykonal. Chceli sme tiež vidieť rozhodnutie o súhlase s týmto výrubom.
Alena Baffyová z odboru výstavby, územného plánovania, životného prostredia a pozemných komunikácií ani Erika Mihalíková, prednostka mestského úradu, na naše otázky neodpovedali.
Podľa nepotvrdených informácií dôvodom výrubu vraj malo byť to, že v tieni stromov vysedávali v jarných a letných mesiacoch partie asociálov.
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery