Boccia sa hrala už aj v Rožňave

V zariadení Jasanima DSS sa uskutočnil vo štvrtok 27. marca historicky prvý turnaj v hre boccia v Rožňave. Proti sebe súperili klienti Jasanima DSS a jej organizačnej súčasti Amália DSS.
Klienti z oboch zariadení sa zúčastňujú pravidelných tréningov boccie už od novembra minulého roka. Turnaj, ktorý pre nich usporiadalo ich zariadenie v spolupráci s trénerom boccie Ondrejom Baštákom Ďuránom, bol vyvrcholením ich doterajšieho tréningového snaženia.
„Boccia je parašportová disciplína, vhodná pre rôzne zdravotne postihnutých, seniorov, ale aj zdravých ľudí,“ uviedol pre infoRoznava.sk.
Boccia sa na Slovensku hráva od roku 1996 a od roku 2001 sa uskutočňujú každoročne aj majstrovstvá Slovenska. Vďaka usporiadateľom prvého turnaja boccie v Rožňave a hlavne vďaka hráčom, ktorí bocciu hrajú s radosťou, sa aj Rožňava zaradila k týmto mestám.
Turnaj v Jasanime začal vyhlásením najlepších hráčov v tréningovej lige v prvom štvrťroku 2014, ktorými sa stali Sandra Tkáčová (za Jasanimu) a Tibor Lörinc (za Amáliu).
Víťazmi turnaja sa stali zmiešaný pár Adrián Orbán (Amália) a Ondrej Galo (Jasanima). Ako druhí skončili Zlatka Antalová a Jozef Mata (Jasanima) a na treťom Miloš Gašpar a Alžbeta Móricová (Jasanima).
Víťazi boli ocenení vecnými darmi a diplomami.
Turnaj sa mohol zrealizovať vďaka podpore z projektu „Malý projektový zámer pre pracovníkov s mládežou“ v rámci Národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax zastrešeného organizáciou IUVENTA. Sponzormi podujatia boli firma BASHTO a zástupca dánskej firmy Handi Life Sport na Slovensku.
Dokument – Prvý turnaj boccie v Rožňave 2014 – Jasanima vs. Amália – výsledky

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery