Vybrali šéfa mestskej polície

DSCF2971Koncom roka sa uvoľnil v Rožňave post náčelníka Mestskej polície (MP), keď z funkcie náhle odstúpil Robert Temesi.
Pod vedením Petra Džačára, nezávislého poslanca rožňavskej samosprávy, zasadala v dňoch 16. a 21. januára 9-členná výberová komisia. Spomedzi 7-mich uchádzačov vyberala jeho nástupcu.
Ako sa uvádza v zápisnici z tohto výberového konania, jeden uchádzač bol vyradený, pretože nesplnil podmienky výberového konania – vysokoškolské vzdelanie, odbor bezpečnostné služby alebo obrana a vojenstvo.
Záujemcovia o tento post absolvovali písomný test, ústny pohovor a psychologické testy. Zvyšní 6-ti uchádzači tak prezentovali svoju koncepciu činnosti MP v podmienkach mesta Rožňava so 14-timi príslušníkmi a odpovedali na otázky členov výberovej komisie.
Celkové vyhodnotenie výberového konania sa uskutočnilo tajnou voľbou a takisto tajnou voľbou sa volili aj náhradníci.
Výberová komisia odporúča zastupiteľstvu vymenovať na post náčelníka mestskej polície Roberta Hanuštiaka. Zároveň boli spomedzi uchádzačov zvolení aj dvaja náhradníci – Andrej Olexa, člen strany Most-Híd a Oleg Uhliar.
Členmi výberovej komisie boli primátor Pavol Burdiga (Most-Híd), prednostka mestského úradu Erika Mihaliková, poslanci Peter Džačár (Nez.), Ján Lach (Most-Híd), Roman Ocelník (Nez.), zástupca primátora Ondrej Bolaček (Nez.) a František Focko (Smer-SD).
Ďalšími členmi komisie boli Ivan Bronďoš, okresný policajný riaditeľ a Ján Gettler, šéf odboru poriadkovej polície.
Poslanci OKS vo výberovej komisii zastúpenie nemali, aj keď sú v zastupiteľstve traja. Poslanci za stranu Most-Híd sú len dvaja a za stranu Smer-SD len jeden.
Definitívne o obsadení postu rozhodne až hlasovanie poslancov na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 31. januára.
Dokument – Zápisnica
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články: Hľadajú nového náčelníka polície

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery