Verejný Tesco bar s toaletami

DSCF4777Spoločnosť TESCO prevádzkuje v Rožňave už niekoľko rokov hypermarket v tesnej blízkosti historického centra mesta.
Odhliadnuc od toho, že trávnatý pozemok za plotom budovy obchodného reťazca z východnej strany je neudržiavaný a zarastený burinou – nedávno tu kosila nejaká firma ale len priestor pred plotom, stáva sa pravidlom, že na severovýchodnom rohu budovy, ktorý od začiatku prevádzky nie je osvetlený, resp. nefunguje tam inštalované osvetlenie, sa takmer pravidelne grupujú asociáli.
Pri mestskom prameni vody sa občerstvujú lacným alkoholom, zakúpeným v tomto hypermarkete a všetky potreby vykonávajú priamo na stenu jeho budovy. Už pri letmom pohľade na toto miesto musí byť každému jasné, že s hygienou to nemá nič spoločného.
OLYMPUS DIGITAL CAMERANavyše nielen nočné posedenia pri fľaši lacného vína často narušujú verejný poriadok. Polícia, mestská či štátna, zvyčajne sa len prevezie naokolo v aute, z ktorého rušné alkoholické seansy pri prameni vody nemôže ani len postrehnúť.
Tento „verejný bar TESCO s toaletami“ hneď vedľa základnej školy, ktorý znepríjemňuje život obyvateľom susediacich bytoviek, by bolo možné zlikvidovať jednoduchým a finančne nenáročným opatrením – fungujúcim vonkjaším osvetlením tejto časti budovy a oplotením tohto malého pozemku, aby alkoholu holdujúce skupinky ľudí nemohli vykonávať potrebu na stenu, za ktorou sa pečie čerstvé pečivo pre nič netušiacich kupujúcich.
Jeden z obyvateľov susediaceho bytového domu uvažuje aj nadtým, že by sa zastrešenie prameňa a múry na sedenie rozobrali, aby ostalo len vyústenie vody v malom múriku. V minulosti sa takto muselo rozobrať neďaleké detské ihrisko – preliezačky a lavičky, vybudované spoločnosťou Tesco, keďže dovtedy si partie popíjajúcich našli miesto tam, podobne ako aj v iných častiach mesta. Aktuálne právne normy však samotné pitie alkoholu na verejnosti nezakazujú.
Zaujímalo nás, či sa TESCO bude týmto problémom konečne zaoberať, keďže sme sa na to dotazovali bezvýsledne už v minulosti.
„Samozrejme nám záleží na dobrých vzťahoch s okolím a na území, na ktorom sme oprávnení zasahovať, urobíme maximum pre zlepšenie situácie za objektom hypermarketu. Dáme opraviť osvetlenie, dokončíme odburinenie okolia a zároveň preverujeme možnosti rozšírenia oplotenia,“ odpovedal nám nový hovorca spoločnosti Peter Sklenář.
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery