Skončia v polovici augusta

DSCF4862Rekonštrukcia časti rožňavského Námestia baníkov, ktorá začala v marci minulého roka a stála vyše 900 tisíc eur, má byť ukončená do 14. augusta.
Potvrdil nám to poslanec Peter Marko (OKS), šéf komisie výstavby mestského zastupiteľstva, ktorého firma vykonáva na stavbe v subdodávke technický dozor.
Ako ďalej pre infoRoznava.sk uviedol, v súčasnosti sa pracuje na odstránení drobných závad a ukončení nedorobkov. „Do tej doby by malo byť aj povolenie na užívanie s trvalým dopravným značením,“ spresnil.
DSCF4827Problémy im robí aj nedisciplinovanosť niektorých vodičov.
„V sobotu ktosi autom prešiel zo severnej časti námestia krížom po novej ploche zatrávnenia na východnú stranu a pre istotu to zopakoval,“ poznamenal ďalej.
„Neúcta k práci iného? Nadutosť? Imbecilizmus? Neviem ako to nazvať,“ dodal rozhorčene.
V severnej časti námestia bude obnovená pešia zóna, parkovať sa nebude môcť ani po jej okrajoch, ako tomu bolo doteraz. Prejazdom áut majú zabrániť aj veľké kvetináče, ktoré sú tam už osadené. V západnej zrekonštruovanej časti námestia už boli rozmiestnené lavičky, na svoje dokončenie tam ešte čaká kašňa, resp. fontána.
Zákazku na stavebné práce v cene 899 722,86 eur vyhralo združenie Inžinierske stavby – J.P.STAV Rožňava. Technický dozor v cene 24 900 eur firma poslanca Ľudovíta Kossutha (Nez.) KK Staving. Pôvodne sa na stavebné práce uvažovalo so sumou až 1 599 041,33 eur, víťaz takmer dvojročného verejného obstarávania, ktoré malo tri kolá, ponúkol najnižšiu cenu.
Súvisiace články:
Bude námestie bez áut
Kašne budú celkom tri
Hovorili aj o “vševedkoch”
On-line pohľad na námestie prostredníctvom našej web kamery – kliknite sem
Foto & Video: infoRoznava.sk / Belo Hefler

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery