Varujú pred kupovaním hlasov

Frantisek_Tanko_01Predseda Strany Rómskej Únie na Slovensku (SRÚS) František Tanko na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave informoval o programe strany pred regionálnymi voľbami.
Poukázal na to, že aj v tomto roku sa objavujú varovné signály zo strany rómskych aktivistov a členov SRÚS o opätovnom a masívnom kupovaní rómskych hlasov „za plané sľuby a judášsky groš“.
„Táto iniciatíva kupovania rómskych hlasov jednoznačne pochádza zo straníckych centrál politických strán, ktoré navrhujú svojich nominantov na poslancov VÚC,“ vyhlásil.
Oznámil, že strana sa listom obráti na Ústrednú volebnú komisiu volieb do VÚC a na ministra vnútra, a aj na predsedu vlády SR, aby vyčlenili ozbrojené zložky, ktoré budú vykonávať ochranu volebných miestností. Spolupracovať by mali s rómskymi aktivistami a pozorovateľmi, ktorých SRÚS plánuje postaviť k volebným miestnostiam v počte viac ako 1000 osôb.
Tanko ďalej uviedol, že ignorácia, ale aj cenzúra všetkých slovenských elektronických médií zo strany vládnej politickej strany voči rómskym aktivitám v prospech Rómov, dosiahla maximálnu hranicu.
„Z toho dôvodu pripravuje SRÚS veľké výstražné demonštrácie pred RTVS, Markízou, Jojkou, TA 3 a ďalšími neslovenskými a zahraničiu poplatnými médiami, ktoré dlhodobo ignorujú rómsku problematiku a prisluhujú tým, ktorí sa na rómskych fondoch z EÚ priživujú a rozkrádajú ich,“ zdôraznil.
Demonštrácie nebudú podľa neho jednodňové, ale budú mať postupne narastajúci charakter po celom území Slovenska.
Na záver František Tanko dodal, že ak rómski aktivisti zistia kupovanie hlasov počas volieb, vynášanie volebných lístkov mimo volebnú miestnosť a platenie zo strany zástupcov iných politických strán voliacim Rómom za hlasovanie v prospech týchto strán, môže to vyvolať nepredvídanú reakciu rómskej národnostnej menšiny až v takom rozsahu, ktorá sa nebude dať udržať a zmarí voľby do VÚC.
Foto: Mecem.sk
Súvisiace články: Na 5 mandátov kandidujú 36-ti

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery