Ocelník si "požičal" náš obsah

DSCF1514Minulý týždeň v pondelok krátko predpoludním sme zverejnili zoznam 36-tich kandidátov na poslancov krajského parlamentu.
Nami získaný, vtedy ešte neoficiálny zoznam kandidátov, sme zoradili podľa vlastného uváženia.
Oproti získanému podkladu, kde boli kandidáti zoradení podľa abecedy, sme ich rozdelili podľa strán, označených skratkami.
Mená kandidátov sme poprehadzovali a pripísali im v popise pozície, ktoré aktuálne niektorí z nich zastávajú vo verejnom sektore. Zoznam sme publikovali v článku Na 5 mandátov kandidujú 36-ti.
Asi hodinu po zverejnení u nás publikoval na svojej stránke infonoviny.sk poslanec MZ Rožňava Roman Ocelník aktualizáciu zoznamu kandidátov podľa politických strán, koalícií, resp. NEKA.
Ako vidieť na snímkach obrazovky, zoznam bol identický s tým našim, vrátane chybného priezviska v prípade kandidátky Boženy Czmórovej. Jej nesprávne uvedené priezvisko „Czádrová“ sme opravili až neskôr po upozornení, doručenom nám Annou Hlaváčovou, okresnou šéfkou KDH.
Súhlas pre publikovanie nami spracovaného a u nás zverejného zoznamu však Ocelník nemal, ani o to nežiadal.
Editor Vlado Polóny oslovil poslanca Ocelníka s otázkou, odkiaľ čerpal informácie a požiadal ho, aby uviedol zdroj s odkazom na našu stránku, alebo zoznam stiahol. Na otázky nám neodpovedal, na druhý deň zoznam nahradil medzitým už zverejneným oficiálnym zoznamom kandidátov.
Kernová: Ich web je nepraktický, nemoderný 
„U vás vidno klasickú novinársku prácu, u nich je to skôr jednoduchý informačný web,“ napísala nám Mirka Kernová z omediach.com.
„Vy ako slušný web dodržiavate pravidlá a ak niekto tie pravidlá nedodržuje, tak má jednoduchšiu prácu,“ dodala ďalej. Za nereálne označila čísla čítannosti Ocelníkovho webu. „Také čísla nemá v priemere pri článkoch ani Sme.sk.“
„Čitateľ nie je blbý, vidí, cíti rozdiel, ich web je nepraktický a nemoderný,“ zhrnula svoju virtuálnu prechádzku do Rožňavy. V prípade opakovaných situácií odporúča obrátiť sa s podnetom na tlačovú radu.
K nočnej návšteve líšky v kuríne prirovnal spôsoby Ocelníka poslanec Matúš Bischof (OKS) v máji minulého roku. „Tá vie, že kde sa asi dobre nažerie, len ešte nevie, koľko toho a či vôbec niečo chytí.”
Keď pred rokom získal Ocelník vo voľbách primátora len 143 hlasov, napísal, že rozhodnutie voličov považuje za vyslovenie nedôvery voči jeho osobe.
„Na základe toho som sa rozhodol, že bez podpory nemôžem obhajovať záujmy Rožňavčanov a svoju poslaneckú stoličku uvoľním.” Poslancom je však naďalej.
Súvisiace články:
Ocelník sa mandátu doteraz nevzdal
Ako nočná líška v kuríne
Poslanec dal hlasovať o kolegovi
Do kampane sa zapojilo 24 miest
Ocelník sa zamotal vo vyjadreniach
Foto: infoRoznava.sk / Poslanec Roman Ocelník na rokovaní zastupiteľstva. Mandátu sa chcel vzdať už pred rokom, keď v doplňujúcich voľbách primátora Rožňavy získal hlasy iba 143 voličov.  
 
Bez názvu 1Bez názvu 2Bez názvu 3

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli