V centre Rožňavy je klzisko

Nedávna návšteva prezidenta republiky v Rožňave bola dôvodom náhleho čistenia Námestia báníkov. V tej časti, kde najvyššieho predstaviteľa krajiny privítal primátor a ďalší miestni funkcionári, čakajúci pred budovou historickej radnice.
Pretrvávajúce studené a mrazivé počasie neuľahčuje pracovníkom Technických služieb mesta čistenie mestských komunikácií, ak sú však aj v samotnom centre mesta už niekoľko dní pokryté vrstvou ľadu bez ich povšimnutia, potom sú pochybnosti zjavne namieste.
Aktualizované 31. 1. 2012:
Ako nás však upozornil jeden z poslancov a súčasne zamestnancov Technických služieb mesta, Ľudovít Kossuth (nez.), parkoviská na Námestí baníkov má v správe 1. Rožňavská, a. s., ktorá zodpovedá aj za ich údržbu. Tú vykonáva na základe zmluvy s Technickými službami mesta.
„Zimnú údržbu, tzn. odpratávanie snehu a posyp zabezpečujeme prostredníctvom Technických služieb mesta, máme s nimi zmluvu,“ potvrdil nám Štefan Grigeľ, riaditeľ 1. Rožňavskej, a. s. Ako ďalej uviedol, samotné čistenie chodníkov zabezpečuje priamo mesto tzv. malými obecnými službami.
„Pôjdem sa tam pozrieť, totiž keď TSM vykonávajú posyp ostatných miestnych zľadovatelých komunikáciií, tak posypujú aj plochy v našej správe,“ spresnil ďalej. „Včera som šiel na námestí len pred predajňou Orangeu, ale videl som, že je potrebné robiť posyp. Pozriem sa tam aj dnes na druhú stranu a keď uvidím, že je to potrebné, pošlem ich tam.“ 
„Na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva odznela veľmi dôveryhodná informácia, že rožňavské TS majú vypracovaný precízny plán zimnej údržby. To je pravda, lebo plán je to určite dobrý, len skutočnosť je iná,“ posťažoval som sa nám jeden čitateľ prostredníctvom našej odkazovej služby.
„Príďte na námestie a uvidíte tu ekvilibristiku obyvateľov na zľadovatelej ploche v priamom prenose, ktorá vzniká na ľade vzniknutom po neodstránení posledného snehu. Prešlo síce 20 rokov od … , ale pred príchodom prezidenta čata 20 upratovačov v nových vestách osekávali ľad na miestach prezidentovho príchodu, ale žeby pokračovali aj na iných miestach námestia? To už nie, však načo, však sa to roztopí… časom,“ komentoval situáciu ďalej.
„Takže ako to vlasne v TS funguje? Nechceme urobiť zmeny? Alebo mesto má veľa financií na ďalší súdny proces, keď na tej zľadovatelej ploche si niekto nebodaj zlomí nohu a zažaluje mesto za ujmu na zdraví a bude z toho regres?, uviedol čitateľ vo svojej reakcii na záver.
Ak máte podobné skúsenosti aj z iných častí mesta, pošlite nám fotky na redakcia@inforoznava.sk.
Foto: infoRoznava.sk/archív 

 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery