Úsmev a dobrá nálada = Jammin

DSCF5980Po sérii obľúbených Jammin parties prichádza do Rožňavy druhé pokračovanie multikultúrneho festivalu Jammin. Už 29. júna leto otvorí medzinárodná zostava kapiel, spevákov, tanečníkov, dee-jayov a ďalších umelcov. Tentokrát na Námestí baníkov v špeciálne upravenom areáli Cold Light Music Clubu so začiatkom o 9-tej hodine.
„Do rožňavského regiónu opäť prinášame úsmev a dobrú náladu, o ktorú sa počas celého dňa postarajú maximálne pozitívne vibrácie,“ konštatoval PR manažér festivalu Martin Kuchár.
„Sme radi, že sa nám znova podarí priniesť do Rožňavy veľmi pestrý celodenný program, ktorý potrvá do skorého rána. Festival Jammin je jedinečnou akciou, kde vďaka medzinárodným spoluprácam zaznejú viaceré spoločné hity zvučných mien z rôznych kútov sveta,“ dodal.
Festival ponúkne na dvoch pódiách pestré zastúpenie žánrov a vzácnych hostí. Headlinerom je rešpektovaný anglický spevák Deadly Hunta. K vrcholom večera bude patriť aj vystúpenie unikátneho francúzskeho trúbkára a speváka Tribumana, či afro-danchallové tóny rastafariána Firesona Bantu, ktorý pracuje so zmesou tradičnej dancehallovej hudby a kenských beatov.
S novým albumom „Uplifted“ dorazí na festival, tentokrát v plnom zložení, aj miláčik domáceho publika Medial Banana. Tešiť sa môžete aj na mladý talent MC Kemon, pôvodom z karibskej Grenady, či maďarských hostí Gregory G-Rasa a Busa Pistu.
Domácu scénu budú reprezentováť poprední slovenskí reggae speváci MC Ryhha, Superior, N3O, MC Rida Radar. Soundsystémový stage sa bude otriasať pod taktovkou českého United Forces of Dub či maďarského zoskupenia Love Alliance. Chýbať nebude ani rodák z Rožňavy selecta Rollandblow a množstvo ďalších, vrátane hostiteľov z RvZOoSound.
O správne pohyby účastníkov sa postará lektorka dancehallu Aron Mitu so svojim tanečným workshopom. Múry a steny budov v areáli festivalu vyzdobia graffiti a streetart umelcov z celej Európy. Novinkou bude tento rok kino, kde sa budú premietať rôzne tematické dokumenty či filmy a chýbať nebudú ani divadelné vystúpenia. V špeciálne upravenom areáli budú bary s občerstvením, stánky s jedlom a tiež Malý gemerský trh, plný kvalitných a ručne vyrobených produktov.
„Pripravili sme aj špeciálnu zľavu pre všetkých, ktorí radi chodia na naše párty. Vstupenky za akciovú cenu 6 eur sa budú dať kúpiť na všetkých warm-up koncertoch, ktoré organizujeme po celom Slovensku,“ informoval Kuchár. Vstupné inak stojí 8 eur v predpredaji a 10 eur na mieste.
Celodenný program sa skončí až v nedeľu nad ránom. Presný line-up organizátori zverejnia včas na webe www.jammin.sk a na facebookovej stránke festivalu.
Foto: Archív infoRoznava.sk / Aron Mitu na minuloročnom prvom ročníku festivalu, konanom v areáli pri zimnom štadióne
Súvisiace články: Rožňavou zneli reggae aj dancehall
Deadly Hunta

Tribuman

Medial Banana

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery