Teológia tela pre tínedžerov

Bez názvuVydavateľstvo Don Bosco prináša v týchto dňoch knihu Teológia jeho/jej tela, ktorá je určená najmä tínedžerom, ale aj ich rodičom, učiteľom, animátorom, kňazom, katechétom, jednoducho všetkým, ktorí chcú mladým porozumieť a ktorí chcú s nimi diskutovať na takú intímnu tému akou je sexualita.
Autor knihy Jason Evert spolu so svojou manželkou Crystalinou patria medzi známych propagátorov teológie tela a medzi mladými na celom svete si zaslúžili rešpekt a uznanie. Slovenská mládež sa o tom mohla presvedčiť aj na Svetových dňoch mládeže v Madride v roku 2011, kde obaja manželia vystúpili za obrovského aplauzu mladých z celého sveta.
„Vydavateľstvo Don Bosco sa tak snaží priniesť zrozumiteľným jazykom tému, ktorou sa v 129 príhovoroch rozhodol Ján Pavol II. predstaviť krásu Božieho plánu ľudskej lásky – teda aj sexuálnej – a radosti z nej. Je to téma, s ktorou sú mladí denne konfrontovaní a v tomto im chcú saleziáni aj prostredníctvom tejto knihy pomôcť,“ hovorí riaditeľ vydavateľstva Ján Miško.
Ján Pavol II. tento nový pohľad na sexualitu, lásku a ľudskú osobu nazval teológiou tela. V predhovore knihy sa čitateľom prihovára aj Christopher West: „Samotné príhovory Svätého Otca pôsobia akademicky a potrebujú byť akoby rozlúsknuté, aby boli prístupné a užitočné pre mladého čitateľa. Uvedomujeme si, že len prekladanie teológie tela do zrozumiteľného jazyka nestačí. Rôzne témy z príhovorov Jána Pavla II. je potrebné vniesť do konkrétnych situácií našich životov. A to sa práve darí Jasonovi Evertovi nielen v tejto knihe.“
„Aj nám vo vydavateľstve Don Bosco záleží na tom, aby mladí, zvlášť v tejto dobe, kedy sú základné princípy ľudskej sexuality relativizované, spoznali pravé hodnoty, ktoré do nás vštepil milujúci Boh,“ vysvetľuje Ján Miško.
Kniha Teológia jeho/jej tela vyjde v najbližších dňoch aj ako e-kniha. Viac informácií a ukážku z knihy nájdete kliknutím sem
O knihe informoval hovorca Saleziánov don Bosca na Slovensku Peter Novák.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Slovensko potrebuje parlament regiónov