Takáč: Nie je to úspech OKS

Nový zástupca primátora Rožňavy Peter Marko kandidoval do zastupiteľstva na kandidátnej listine Občianskej konzervatívnej strany. V komunálnych voľbách na jeseň v r. 2010 získal v 1. volebnom obvode 308 hlasov.
S otázkou, ako hodnotí rozhodnutie poslanca Marka prijať post zástupcu primátora a či túto vec konzultoval s OKS, sme oslovili Tibora Takáča, predsedu Regionálneho združenia OKS v Košickom kraji.
„Deň pred rokovaním zastupiteľstva som sa stretol s poslancami (členmi) OKS a ani oni nevedeli o žiadnom konkrétnom mene nominanta na túto funkciu,“ uviedol pre infoRoznava.sk. Ako doplnil, predpokladal, že sa ním stane Ján Lach, poslanec za stranu Most – Híd.
Takáč pripomenul, že Marko nie je členom OKS a už po voľbách, hneď pri prvom zásadnom hlasovaní – o pridelení financií z mestského rozpočtu na slávnosť baníkov a na prijatie prezidenta, hlasoval odlišne, ako poslanci – členovia OKS. (Pozn. red.:  Matúš Bischof a Ivan Kuhn).
 „Aj pre tieto dôvody, no hlavne pre nezáujem pána poslanca Marka komunikovať na politickej báze s OKS, spolu nekomunikujeme už od začiatku volebného obdobia,“ vysvetlil ďalej. Dodal, že sa stretávajú len na zasadnutiach komisie výstavby, kde sa venujú čisto odborným záležitostiam.
„Preto menovanie poslanca Marka za zástupcu primátora nepovažujem za úspech, či nejakú zásluhu OKS. Môžem mu len pogratulovať ako občan Rožňavy a zaželať mu veľa úspechov v tejto jeho novej funkcii,“ uviedol Takáč na záver.
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery