V Soči nastúpi aj Rožňavčanka

V piatok začína v ruskom Soči XI. zimná paraolympiáda. V zjazdovom lyžovaní bude reprezentovať Slovensko aj svoje mesto Rožňavčanka Henrieta Farkašová.
Pred štyrmi rokmi vo Vancouvri získala až tri zlaté a jednu striebornú medailu. Mesto Rožňava ju následne ocenilo Cenou primátora.
Reprezentovať svoju krajinu a mesto bude na olympiáde druhýkrát.
„Niektoré pretekárky ukončili kariéru, pribudli iné, mladé, nádejné. Za svoje najväčšie konkurentky považujem Britky, Austrálčanky, ale určite aj Rusku Francevovu, najmä v slalome. Uvidíme, aké budú podmienky a kto sa im najlepšie prispôsobí,“ uviedla v rozhovore pre Spv.sk.
Najmenej si verí v slalome, ostatné disciplíny považuje za rovnako silné.
„Kvôli zraneniu som tu vlani vo finále Svetového pohára neštartovala. Trať som videla, ale nemohla som ju vyskúšať. Informácie mám od kolegov a teraz som sledovala olympiádu. Ale lyžiar najlepšie spozná trať až vtedy, keď si ju sám prejde. Jej náročnosť bude, samozrejme, závislá od konkrétnej disciplíny, ktorá sa bude jazdiť,“ vysvetlila.
Teší sa na atmosféru paraolympiády, lebo je to špecifická súťaž a na žiadnych iných pretekoch sa taká atmosféra nedá zažiť. „Určite sa teším aj na otvárací ceremoniál a na všetko okolo, čo sa bude diať,“ dodala.
Foto: Spv.sk / Farkašová a Šubrtová na snímke Romana Benického z r. 2010

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery