Správa z MsZ: Opravy chodníkov

oprava-chodnikov.JPGKomisia výstavby určila poradie, v ktorom sa budú opravovať chodníky v jednotlivých častiach mesta. Prioritou číslo jeden bude chodník pri Mestskom úrade, konkrétne pred Mestskou políciou a potom sa bude rekonštruovať ešte chodník od hotela Kras po Úrad práce a chodníky na uliciach Zlatá a Letná.
Zvyšné poradie je v súčasnosti bezpredmetné určovať, keďže nie sú známe ani predpokladané náklady na tieto tri projekty. Prednosta Ján Štefan dokonca upozornil, že zatiaľ nie je finančné krytie ani týchto vybratých chodníkov.
Viceprimátor František Kardoš odporučil Mestskému zastupiteľstvu prijať uznesenie podobné tomu, ktoré prijali pri oprave mestských dopravných komunikácii. Podstatou jeho návrhu bolo pripraviť projekt úpravy chodníkov formou dodávateľského úveru (financovanie plus dodanie služby) do 12 miliónov korún a to do konca mája 2008. Dovtedy majú byť hotové aj podklady na verejnú súťaž.
Poslanec Juraj Dubovský navrhol, aby sa do uznesenia zakomponovalo, že pôjde o pravidelnú a stálu rekonštrukciu chodníkov, čo by znamenalo, že sa určí rytmus rekonštrukcie, ktorý budú dodržiavať presne na to určení pracovníci.
Technické služby mesta majú pripraviť projekt, v ktorom by definovali presné parametre rekonštrukcie tak, aby to boli schopné zrealizovať.
© Inforoznava.sk redakcia@inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery