Sociológ Michal Vašečka bude prednášať v KC Kláštor

Vo štvrtok sa od 18 hodiny uskutoční v KC Kláštor (Námestie baníkov, vedľa Galérie) prednáška známeho sociológa Michala Vašečku.

Témou prednášky s názvom Kde chceme žiť? budú hoaxy, konšpirácie, totalita, diktatúra, liberalizmus, demokracia a jej nepriatelia.

K prednáške bude otvorená diskusia účastníkov.

V piatok od 10 hodiny bude na rovnakom mieste viesť verejný workshop Ako sa brániť manipuláciám? v médiách a na sociálnych sieťach.

doc. PhDr. Michal Vašečka, PhD. (1972)

Sociológ, vo svojej práci sa zameriava najmä na otázky nacionalizmu, extrémizmu, etnicity a migrácie.

Pôsobí na Paneurópskej vysokej škole, na Bratislava International School of Liberal Arts a je riaditeľom Bratislava Policy Institute.

V rokoch 2002-2017 pôsobil na Masarykovej Univerzite v Brne, v minulosti i na Univerzite Komenského, Academii Istropolitane, v Inštitúte pre verejné otázky a v Centre pre výskum etnicity a kultúry.

V zahraničí pôsobil tiež na New School University v New Yorku, University of London, Georgetown University vo Washingtone DC, University of Michigan v Ann Arbor a na Oxford University ako ISGAP scholar.

Michal Vašečka bol konzultantom Svetovej banky, v súčasnosti je zástupcom SR v European Commission against Racism and Intolerance (ECRI) pri Rade Európy.

Je podpredsedom VRAX-u, predsedom redakčnej rady Denníka N i prezidentom prezídia PPZZS.

Je nositeľom ceny Ministra spravodlivosti SR za výnimočný prínos v oblasti ľudských práv.

Foto: KC Kláštor


 
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery