Schválili správu aj s chybou

Mgr. Martina Beshirová, konateľka RVTVJednomyseľne vzali poslanci Mestského zastupiteľstva minulú stredu bodom č. 22 na vedomie Správu o výsledkoch hospodárenia RVTV za rok 2008. Školácku účtovnícku chybu si zrejme nevšimli.
V tej spleti programových bodov vyzerá byť ako každý iný. Bod číslo 9 „Materiál o výsledkoch hospodárenia Mestského televízneho štúdia s.r.o. Rožňava“ (MTvŠ) mapuje prijmy a náklady MTvŠ v roku 2008. Vykázané príjmy z „tržieb z Mestského úradu“ a „ostatných služieb“ podľa čísel uvedených v tomto bode dosiahli spolu 1 661 102 SK (bez 19 % DPH).
Komplikovanejšie je to však už s výdavkovou časťou. Celková už spočítaná suma uvedená pod „nákladmi“ MTvŠ za rok 2008 číní podľa správy 1 663 017 SK (bez 19 % DPH). Kto si ale jednotlivé nákladové položky „nakliká“ do kalkulačky, príde na celkom iný súčet – a síce na 1 658 461 SK.
Pri predkladaní materiálu bolo v zastupiteľstve prečítané aj stanovisko Dozornej rady. Tá „schvaľuje výsledky hospodárenia Mestského televízneho štúdia a odporúča Mestskému zastupiteľstvu schváliť správu o výsledkoch…“
V dozornej rade (DR) sedia MUDr. Katarína Kopecká, poslankyňa za stranu Smer-SD, ktorá je predsedníčkou DR, nezávislý poslanec a člen Mestskej rady JUDr. Juraj Dubovský a podnikateľ v oblasti video tvorby Gabriel Borzy, nominant SMK. DR bola vymenovaná 29. marca 2007.
Hoci v tomto prípade nejde o žiadny priepastný finančný rozdiel, z podstaty veci sa núka hneď niekoľko otázok:
Ako kvalitne bol pripravený konateľkou RVTV – Mgr. Martinou Beshirovou – predkladaný materiál, keď v ňom nesedeli jednoduché súčty?
Ako dozorovala Dozorná rada, keď na túto úplne triviálnu – nech aj „len“ formálnu –  vec neprišla, materiál schválila a odporučila ho na schválenie Mestskému zastupiteľstvu?
Ako si materiál preštudovali poslanci, keď ho dokázali – s minimálne formálnymi chybami – jednomyseľne schváliť?
Akú istotu môže mať občan pri ostatných predkladaných materiáloch, keď dve kontrolné inštancie (dozorná rada, poslanci) v tomto prípade zlyhali?
Bod. č. 22:
Mestské televízne štúdio s.r.o. Rožňava – výsledky hospodárenia za rok 2008
Súvisiace články:
Milióny za mestské médiá
Pavol Lacko / Trucpodnik?
RVTV pýta za záznam 200 eúr
Štefan Hríb: Médiám hrozia za pravdu, nie za lož
Rado Kovács / „Máme technickú...

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli