Burdiga alebo Kuhn? (videozáznam)

ROŽŇAVA – Rožňavská televízia (RVTV) pripravila v utorok podvečer naživo vysielanú televíznu diskusiu so štvoricou kandidátov na post primátora mesta – s Pavlom Burdigom, Ivanom Kuhnom, Karolom Kováčom a Milanom Capákom.
Piaty kandidát,  Roman Ocelník, účasť v naživo vysielanej televíznej diskusii odmietol.
V štúdiu by ich mal spovedať Alexander Buzinkay, donedávna hovorca železničnej spoločnosti, ktorého si na túto diskusiu najala televizia, vedená staronovou zamestnankyňou Alžbetou Palcsóovou.
Vo vyše dvojhodinovej diskusii, ktorú prerušila len krátka prestávka, zazneli rôzne témy z diania v komunálnej politike, vrátane káuz a aktuálnych problémov samosprávy, a tiež predstavy jednotlivých diskutérov, medzi ktorých sa nezriedka zaradil aj samotný moderátor.
Diskusia tak mala miestami kaviarenskú úroveň, no v celku mohla byť pre tých, čo ju sledovali, užitočným kompasom pred ich sobotňajším rozhodnutím.
Záverečné vyhodnotenie hlasovania prostredníctvom SMS potvrdilo stav, známy už z prieskumu SKOI zo začiatku októbra – o post primátora zvedú duel Pavol Burdiga a Ivan Kuhn. Prvý ako predstaviteľ kontinuity, druhý ako iniciátor zmeny.
Ako tretí skončil v SMS hlasovaní Milan Capák so svojskými predstavami o fungovaní samosprávy a až za ním Karol Kováč, ktorý presvedčil najmenší počet hlasujúcich.
Záznam z diskusnej relácie prinesieme po spracovaní na tomto mieste. Postupne zverejníme 5 častí, ktoré nakoniec zlúčime do jednej.
Vo štvrtok od 13-tej hodiny bude rokovať mestské zastupiteľstvo, program zasadnutia nájdete tu.
Foto: RVTV na FB
Záznam celej relácie

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky: August