Predvolebné prekáračky sú bez podnetu

ROŽŇAVA – Už túto sobotu sa budú konať v Rožňave doplňujúce voľby primátora.
Post sa uvoľnil v posledný májový deň, keď z pozície prvého muža v meste odstúpil Vladislav Laciak, aby sa podľa vlastných slov mohol vrátiť k svojej lekárskej praxi.
Predvolebná kampaň začala v stredu 10. októbra, skončí dva dni pred otvorením volebných miestností, tzn. vo štvrtok ráno o siedmej hodine. Na voľby a ich priebeh dohliada Mestská volebná komisia (MVK) pod vedením jej predsedníčky Ivety Gresa.
Do redakcie sme dostali informácie, týkajúce sa sobotňajšieho predvolebného zhromaždenia nezávislého kandidáta Karola Kováča na Rožňavskej Bani. Na stretnutí s rómskymi voličmi mal údajne ponúkať „2 metre dreva“ každému, kto ho bude voliť.
Na našu redakciu sa v tejto veci mailom obrátil aj jeden z kandidátov, Milan Capák, ktorý sa okrem iného spýtal, či smie kandidát na primátora Karol Kováč ponúkať za jeden volebný hlas u Rómov na Rožňavskej Bani 2 m3 dreva. To mu vraj potvrdilo niekoľko tamojších občanov.
„Nie je to pravda,“ reagoval na uvedené pochybnosti Karol Kováč. „Ale chápem – ide o tvrdý predvolebný boj a nie každý hrá fér. S tým som rátal.“
„Čo sa týka dreva, zdôraznil som, že jednou z možností, ako by k drevu mohli prísť, je odrobiť si ho poctivou prácou,“ dodal vo vysvetlení na svojej predvolebnej stránke.
Zapisovateľkou MVK je Helena Šujanská. V pondelok nám potvrdila, že komisia doteraz neeviduje žiadny podnet v súvislosti s prebiehajúcou volebnou kampaňou.
V utorok o 18-tej hodine sa stretnú štyria kandidáti (Pavol Burdiga, Ivan Kuhn, Karol Kováč, Milan Capák) v štúdiu RVTV. Piaty kandidujúci – Roman Ocelník, účasť v naživo vysielanej televíznej diskusii odmietol.
Ilustračné  foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Karol Katrenics sa vzdal kandidatúry
Šesť otázok pre šesť kandidátov
V prieskume vedie Burdiga pred Kuhnom

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery