Rok – Otázky & Odpovede.

Prave toľko má (28. 9.) tento portál. Niežeby to bola udalosť, ktorú hodno nejako zvlášť zvýrazňovať, ale bolo by možno neslušné – voči čitateľom, nespomenúť tento prostý fakt.
Priestor na názory, diskusiu, informácie i kultúru… tým všetkým je tento portál. Vďaka mladým ľuďom, ktorí sa o to vo svojom voľne starajú.
A vďaka Bohu, že sú, že nezmizli z tohto mesta ako jeho historické časti. Ľudia s názorom. Amorfné indivíduá, ktoré chcú byť s každým darebákom zadobre, nás našťastie obchádzajú.
Pri aktuálnom stave asi 2000 internetových pripojení v celom okrese Rožňava (T-Com 800, zvyšok ostatní provideri, resp. mobilní operátori) nás navštevuje denne štvrtina, niekedy až tretina z nich (Naj.sk, Top.List).
Už v priebehu prvého roka sme sa tak stali najnavštevovanejším portálom v meste i v regióne. Ale to nie je podstatné.
Podstatné je to, že nie sme, ako napísala „Timika“ vo svojom komentári, zoznamom dopravných nehôd. A nie sme ani ničím, z čoho by mali mať nepríjemný pocit tí, ktorí nám slúžia na radnici.
Ide len o to, aby na to slovko „slúžiť“ v kamarátskom rehote medzi sebou nezabúdali.
Sme za otvorenú diskusiu argumentov, nie však nepriateľstvá – iba ľudia malí duchom svoje frustrácie menia v nenávisť voči oponentom.
Zakríknutá masa je najlepším sústom pre sebavedomých ťulpasov. Za ten jeden rok sme navzájom spoznali, že rožňavská situácia môže byť celkom iná ako je dnes.
Sme proste jeden rok .-)

VAŠE OTÁZKY, NAŠE ODPOVEDE
(Vymodrené slová skrývajú “tajomstvá”, ktoré odhalíte kliknutím na ne.-) 
Timika: V čom sa zmenili ciele inforoznava.sk oproti tým spred roka a v čom zostávajú rovnaké?
Ako sme už uviedli na inom mieste – v príspevku Rok, ciele portálu Inforoznava.sk spočívajú okrem jeho informačného charakteru v slobodnom názorovom priestore. Je teda miestom, kde si ľudia s názorom môžu vymienať svoje postrehy, postoje, návrhy, či skúsenosti… Kde môžu diskutovať na úrovni, ktorá má zmysel a ktorá môže priniesť riešenia pre ich život v tomto meste, či regióne.
Z tohto hľadiska sa teda oproti situácii z pred roka nezmenilo nič. Naďalej to ostáva podstatným zameraním pre nás všetkých, ktorí to robíme.
Ak sa čosi zmenilo, tak práve skúsenosť, že portál okolo seba zoskupuje čoraz viac ľudí, ktorým takéto zameranie vyhovuje a chápu ho ako parketu aj na ďalšie aktivity, ako boli napr. nedávne (Slobodná Európa & Živé Kvety), či pripravované koncerty (Jan Kryl), alebo slušne rozbehnutá Literárna čajovňa – stretnutie s Erikom Jakubom Grochom bolo nezabudnuteľným večerom!
Tá “naša” čajovňa nás, a azda nielen nás, obzvlášť teší. Tam sme s vami doslova naživo, spoznávame sa a po pripravenom programe bez akýchkoľvek znakov formálnosti je tam vždy priestor na ďalšiu vzájomnú diskusiu. Je to iný svet, ktorý takto spoločne v Rožňave spoznávame. Na hony vzdialený primitivizmu a zákernosti malých duší – pár ich tu máme aktívnych v našom “protiprúde”.
Ale ako je uviedené v príspevku Rok, sme za otvorenú diskusiu argumentov, nie však nepriateľstvá – iba ľudia malí duchom svoje frustrácie menia v nenávisť voči oponentom.
Najmä však, Rožňava si zaslúži oveľa lepšiu odozvu nás samých, ľudí ktorí tu žijeme a ktorí máme trochu náročnejšie predstavy o živote. O tom, čo si zaslúži pozornosť a tiež o tom, čo je tu viditeľné často iba preto, lebo tu nič lepšieho v danej oblasti niet. Priemernosť, ba často až prízemnosť, by však nemala byť pre Rožňavčanov, resp. Gemerčanov upokojujúca, či dokonca dôvodom na radosť.
To len zatúlaný psík môže byť rád, ak mu niekto odhodí kosť zo svojho stola. Takých mentálne zatúlaných psíkov tu máme veruže hodne – aj tých štvornohých. A práve zakríknutá masa je najlepším sústom pre sebavedomých ťulpasov.
My však budeme provokovať ďalej, aby ich bolo čo najmenej na miestach, kde zavadzajú viac ako autá na našom historickom parkovisku.  
Samozrejme, zaujíma nás predovšetkým naša každodennosť. Fajn to vystihla vo svojej otázke-komentári Silvia:
Privítala by som, keby sa k týmto diskusiám pripojili aj ľudia, ktorí by mali a mohli k veciam niečo povedať. A ešte by som privítala, keby medzi diskutovanými témami boli aj témy o ľuďoch, o tom ako žijú, aké majú problémy, ako sa tu žije mladej rodine s deťmi, ako osamelým ľuďom, ako dôchodcom, čo by chceli zmeniť alebo čo im chýba, čo by tu chceli mať, atď. Možno, že by sa ľudia viacej začali zaujímať o veci verejné, keby cítili, že aj o ich názor niekto stojí…   
A ešte niečo vám “prezradíme”: Portál Inforoznava.sk je otvoreným portálom pre každého, kto je schopný slušným spôsobom vysloviť svoj názor. Ak ho má, pravdaže. Pre každého, kto chce zverejniť informáciu o zaujímavom podujatí, nápade, alebo chce poukázať na vlastnej skúsenosti, ako sa mu tu žije.
Náš redakčný e-mail je vám všetkým k dispozícii.-)

REDAKCIA _ redakcia@inforoznava.sk
ANKETA: Ako po roku hodnotíte pôsobenie portálu Inforoznava.sk?
Hlasujte na stránke vpravo – tí druhí hlasujú tiež .-)

ŽIVÉ KVETY / SLOBODA

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery