Graffity Jam 2008

Po minuloročnej veľmi vydarenej akcii s názvom Graffity Jam sa uskutočnil už jej druhý ročník, ktorý sa konal v sobotu 27.9.
Už od skorých raných hodín, presnejšie od 10-tej, sa to pri Drázuse začalo „hemžiť“ sprejermi – hlavne z Rožňavy ale aj iných miest ako sú na príklad Košice či Moldava. Domáci sa nedali zahanbiť, mnohí sa oproti minulému roku oveľa zlepšili a v mnohých prípadoch sú na vyššej úrovni v porovnaní napríklad s Košičanmi.
Prizerajúcim sa podujatie veľmi páčilo, hoci niektorí tvrdili, že minulý rok to bolo o niečo lepšie. Možno to bolo aj počasím, keďže minuloročný jam sa konal na začiatku prázdnin a mnohých mohlo včerajšie premenlivé počasie odradiť.

Spýtali sme sa však jedného z organizátorov a členov občianskeho združenia Soiree, čo si myslí o tohtoročnom Graffity Jam-e.
Čo vás viedlo k tomu zorganizovať takúto akciu už po druhý krát?
Tak, na základe úspechu z minulého roka sme pozvali väčšie množstvo členov. Ohlasy z mesta boli výborné, okoloidúcim sa to tiež páčilo a negatívne ohlasy neboli prakticky žiadne. Ľudia sú radi, že je koryto spestrené takýmito farbami 21. storočia. A druhý ročník je preto, lebo chceme robiť ďalšie a následne pokračovať.
Skús porovnať minuloročný a tohtoročný graffity jam, čo sa zmenilo?
Veľa sa toho nezmenilo. Ústretovosť ľudí je taká istá. Je tu uzavretý okruh ľudí, ktorí sú ochotní nás podporovať – iní nie sú ochotní. Na východe je to tak. Návštevnosť z iných miest je vyššia, niektorí autori tých malieb alebo graffitov sa vypracovali na vyššiu úroveň ako minulý rok s tým, že je aj väčšie obecenstvo. Nedá sa povedať, že je to lepšie, ale úroveň sme dosiahli.
Čo ako združenie plánujete do budúcna?
Plánujeme aj iné akcie. Žiaľ, tento rok sa nám organizačne viacej nepodarilo usporiadať, nakoľko členovia združenia sú študenti a pracujúci ľudia a času majú dosť málo. Ale myšlienka je hlavne tvoriť a dostávať sa do povedomia Rožňavčanov.
Foto & Video: Martin Kuchár, Inforoznava.sk

Spoločné vyjadrenie o. z. SOIREE a Inforoznava.sk

Vážení návštevníci portálu INFOROŽŇAVA…
Ceníme si vaše príspevky, ktorými ste prezentovali svoj názor na nami usporiadanú akciu (hlavne tie pozitívne). Ale ako ste si všimli, tak to kúsok zašlo do extrému a rozbehli sa bujné diskusie, ako napríklad zobrazovanie identity a následné slabomyseľné osočovania sa a slovné napadnutia.
Náš postoj k tejto veci je, že drvivá väčšina ľudí berie graffity ako vandalizmus, čo sme sa snažili touto akciou demonštrovať. Ako organizátori sme tiež nechceli byť medializovaní, lebo potom na nás ukazujú prstom. Myslíme si, že s naším názorom sa spájajú aj názory väčšiny účastníkov, keď boli zobrazené ich tváre, ktoré narúšajú ich potrebu anonymity a môžu vyvolať pohoršenie obyvateľstva, čo sa v niektorých prípadoch bohužiaľ potvrdilo.
Tento portál v plnej miere nedodržal presnú slovnú dohodu s organizátormi o zverejňovaní foto a video dokumentácie a preto sme autora prispevkov požiadali o nápravu a zrušenie všetkých komentárov, ktoré považujeme za bezvýznamnú výmenu názorov, s ktorou sa nestotožňujeme!
Organizátori GRAFFITI Jam 2008 v Rožňave a mediálny partner podujatia portál Inforoznava.sk považujú za neopodstatnené, ak sa niekto v diskusiách na internete snaží všemožne spochybniť našu vzájomnú spoluprácu. Zároveň vyjadrujú ochotu v nej pokračovať aj pri organizovaní budúceho ročníka GRAFFITI Jam 2009 alebo iných, žánrovo podobných akcií.
Radi by sme sa vyjadrili ku všetkým diskusiám, ale chceme predísť ďalším nedorozumeniam.
Veríme, že toto vyjadrenie bude slúžiť ako dôvod na prehodnotenie vašich úvah a zadržanie ďalších neľudských prejavov voči vašim spoluobčanom.
S pozdravom o. z. SOIREE & REDAKCIA Inforoznava.sk
Poz.red.: Všetky komentáre boli z hore uvedených dôvodov zmazané. Diskutovať môžete naďalej, ale príspevky budú prísne moderované a všetky komentáre netýkajúce sa témy budú bez upozornenia zmazané.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery