Projekt Frankestein

Rožňavský Klub mladých – Zóna M v spolupráci s filmovým klubom Excalibur pripravili ďalšiu filmovú projekciu. Fanúšikovia klubového filmu si budú môcť pozrieť maďarsko-nemecko-rakúsky film Projekt Frankestein (Szelíd teremtés – A Frankenstein-terv).
Film z r. 2010 (105 min., české titulky) , ktorý mal slovenskú premiéru 26. mája 2011, režíroval Kornél Mundruczó, scenár k nemu napísali Yvette Bíró a Kornél Mundruczó. O kameru sa postaral Mátyás Erdély, strih mal v rukách David Jancsó. Vo filme hrajú Rudolf Frecska, Kornél Mundruczó, Lili Monori, Kitty Csíkos, Miklós Székely B.
Snímka získala zvláštne uznanie na Filmfeste Mníchov 2010, zvláštne uznanie na festivale Ostrava Kamera Oko 2010 a zvláštnu cenu poroty v Sarajeve – Film festival 2010.
Premietať sa bude v stredu 28. marca o 19-tej hodine v priestoroch klubu – Akademika Hronca 9A, nádvorie mestskej radnice  (bývalá Gemerská knižnica).
Obsah filmu –
Kedysi dávno mladík splodil dieťa, no nikdy sa nedozvedel, čo sa s ním stalo. Sedemnásťročný Rudi sa po rokoch v detskom domove vracia domov v nádeji, že ho rodina opäť prijme. Dúfa, že matka mu poskytne pochopenie, lásku a najmä odpoveď na to, kto je jeho otcom. Po príchode však zistí, že doma vôbec nie je vítaný. Rudi sa viac-menej náhodou dostane na herecký konkurz. Režiséra očarí chlapcova nevinnosť a myslí si, že našiel toho správneho herca do hlavnej úlohy. Lenže Rudiho dobré úmysly čoskoro prekazí strašná udalosť. Začnú ho stíhať za vraždu a režisér pochopí, že tento zvláštny tichý chlapec je jeho vlastný syn, jeho vlastný obludný výtvor. Nemá na výber, a tak sa vydá syna sprevádzať na brutálnej ceste, z ktorej niet východiska, aby obaja našli spoločné vykúpenie.
Foto: Asfk.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery