Primátora si zvolime 27. októbra

ROŽŇAVA – Voľby nového primátora po odstúpení Vladislava Laciaka (nez.) z tejto funkcie sa v Rožňave uskutočnia v sobotu 27. októbra.
O vypísaní volieb rozhoduje predseda parlamentu, ktorý o tom vydal rozhodnutie v pondelok 23. júla. Spolu s voľbami primátora v Rožňave sa uskutočnia doplňujúce voľby starostov a poslancov aj v ďalších obciach Slovenska.
V Rožňave je k 25. júlu celkom 18 617 obyvateľov, tzn. pod petíciu ku kandidatúre nezávislých kandidátov na post primátora je potrebných len 200 podpisov.
Spomedzi straníckych kandidátov svoj úmysel uchádzať sa o tento post doteraz zverejnil len poslanec Ivan Kuhn z OKS, všeobecne sa však predpokladá aj kandidatúra zastupujúceho primátora Pavla Burdigu za stranu Most-Híd. Pravdepodobne sa však o post prvého muža v meste budú uchádzať aj ďalší nezavislí, resp. stranícki kandidáti.
Zvolený primátor bude vo funkcii zvyšné dvojročné volebné obdobie, potom sa uskutočnia riadne komunálne voľby, v ktorých si opäť budeme voliť primátora a poslancov mestského zastupiteľstva.
Dokument: Rozhodnutie predsedu NR SR
Ilustračné foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery