Primátor Dobšinej nechce ďalšie chatrče v meste

Ešte minulý rok navštívil novozvolený dobšinský primátor Ján Slovák (nez.) osadu, ležiacu pred vstupom do mesta v smere od Rožňavy, aby sa na mieste informoval o situácii. Informuje o tom portál Mestodobsina.sk, ktorý pred časom ešte ako poslanec sám spustil.
Mesiac od tejto návštevy sa tam začína s prvými zmenami. Vedenie mesta zmapovalo a očíslovalo všetky nelegálne príbytky.
„Tento krok je veľmi potrebný k detailnému zmapovaniu danej oblasti. Rozhodli sme sa prideliť každej chatrči osobitné číslo, pod ktorým bude evidovaná daná rodina, ktorá ju obýva, aj jej počet,“ uviedol Slovák pre Mestodobsina.sk.
Ako ďalej dodal, od tohto dňa platí prísny zákaz stavania nových chatrčí, každá novopostavená bude okamžite likvidovaná.
„Dovedna sme očíslovali 74 príbytkov. Vo väčšine žijú ľudia v úplne katastrofálnych podmienkach a prevažne aj s početným potomstvom,“ konštatoval Slovák.
Toto označenie bude podľa neho vraj nápomocné kvôli lepšej prehľadnosti pri zásahoch polície, záchranárov a ďalších zložiek. Mesto má v pláne vytvoriť mapu, na ktorej budú príbytky zakreslené s prideleným číslom pre lepšiu orientáciu.
„Obyvateľov osady budeme nútiť k tomu, aby si v osade a pred príbytkami urobili poriadok, ktorý si budú musieť udržiavať,“ povedal na margo znečistenia okolia osady. V súčasnej dobe už pravidelne chodí na osadu hliadka mestskej polície a tiež Rómska občianska hliadka.
„Ak by sa javili známky napríklad novej stavby, tá bude okamžite rušená. Dnes sme urobili tento krok na osade, no podobným trendom sa uberieme aj v samotnom meste,“ dodal na záver primátor.
Foto: MestoDobsina.sk
SÚVISIACE ČLÁNKY – Kiska navštívil dobšinské centrum Detstvo deťom / Do Restaurant Day sa zapojili aj v Dobšinej / Učiteľky píšu ministrovi

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery