Podporte dobšinské centrum Detstvo deťom

Dobšinské rodičovské centrum Detstvo deťom, založené v decembri 2012 autorkami otvoreného listu ministrovi školstva, Eleonórou Liptákovou a Erikou Polgáriovou, môžete finančnými darmi podporiť prostredníctvom stránky DobráKrajina.sk.
Centrum je určené najmä matkám a ich deťom. „Naše priestory pripomínajú klasický byt, kde sa mladí rodičia môžu učiť, ako sa starať o rodinu a domácnosť,“ vysvetľujú autorky na stránke projektu.
Súčasťou pravidelných stretnutí je napríklad varenie a pečenie rómskych receptov, ktoré chcú zakladateľky vydať, aby v návštevníkoch centra podporili ich identitu.
„Chceme aspoň takto poskytnúť deťom prežiť plnohodnotné detstvo, ich rodinám možnosť osvojiť si základné zručnosti a návyky a byť príkladom tým, ktorí to nevedia,“ dodávajú.
Mladiství a maloletí rodičia zo sociálne znevýhodneného prostredia doma nemajú možnosť realizovať sa v kuchyni, pretože často nemajú elektrinu, spotrebiče či financie na zakúpenie surovín. Tento fakt vedie podľa zakladateliek projektu k neželaným dôsledkom zanedbanej domácnosti, nesprávnej výživy detí a nezriedka aj hladu.
„V rodičovskom centre by si mohli rodičia vyskúšať recepty tradičnej rómskej kuchyne, prakticky si ich prípravu odskúšať, pohostiť svojich najbližších a následne nafotiť každý z receptov do pripravovanej zbierky tradičných receptov,“ vysvetľujú.
Táto aktivita má podporiť aj praktické zručnosti mladých mamičiek, prispieť k výchove a zdravému vývinu deti, podporiť štandardný rodinný život u mladých rodín.
SÚVISIACE ČLÁNKY – Kiska navštívil dobšinské centrum Detstvo deťom /  Do Restaurant Day sa zapojili aj v Dobšinej / Učiteľky píšu ministrovi / Odpovedali učiteľkám
Foto: Facebook / Detstvo deťom

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery