Pri návšteve parku si môžete oddýchnuť v Kaviarni národovcov

Múzeum Prvého slovenského gymnázia v Revúcej otvorí počas víkendu Park slovenských národovcov, ktorý sa nachádza v jeho areáli. Zapojilo sa tým do podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktoré má celospoločenskú pôsobnosť.
Park bude sprístupnený v dňoch 10. až 12. júna, od 10.00 – 17.00 hodiny.
Podľa informácii, ktoré InfoRoznava.sk poskytla Lucia Koreňová, referentka múzea, bude počas podujatia sprístupnená aj stála expozícia múzea a výstava krojov a predmetov ľudovej kultúry z Podpoľania, spojená s ukážkou výšivky krivou ihlou na ráme.
“Expozícia je nová a návštevníci tak môžu vidieť to, čo tu v minulosti nebolo. V podkroví múzea sme pripravili napríklad ukážku dobovej triedy a knižnice,“ povedala.
Pri návšteve parku si môžete oddýchnuť v Kaviarni národovcov a nasať tak atmosféru čias zrodu krásneho slovenského jazyka. Vstup do parku je voľný.
Hlavným cieľom podujatia je oslava a prezentácia hodnôt jedinečného prírodného a kultúrneho dedičstva, ktoré parky a záhrady Slovenska predstavujú. Tento rok je pripravená prezentácia viac ako 60 verejných i súkromných parkov a záhrad z celého Slovenska a záujemcom dáva možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom, či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.
Tohtoročnou novinkou je nultý ročník festivalu súčasného umenia vo verejnom priestore pod názvom Hidden Places (Skryté miesta). Spoločným cieľom je snaha o umelecké objavovanie a stvárňovanie skrytých a tajomných miest, ktoré parky a záhrady ponúkajú, a tiež novodobý návrat umenia do našich parkov a záhrad.
Víkend otvorených parkov a záhrad tiež poskytne priestor aj na odbornú diskusiu o budúcnosti alejí a stromoradí na Slovensku.
Renáta MAZURKOVÁ
Foto: Archív Múzea PSG v Revúcej

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery