Prezident Kiska navštívil Košice

V piatok popoludní navštívil metropolu východu novozvolený prezident republiky Andrej Kiska. Do Košíc dorazil po návšteve banskobystrickej expozitúry prezidentskej kancelárie.
Po prehliadke tej košickej na Hviezdoslavovej ulici a krátkom brífingu s novinármi si to peši zamieril na Hlavnú ulicu.
Zdravil sa s Košičanmi a v plynulej angličtine stihol prehodiť reč aj s turistami zo zahraničia. Pozrel si Dóm sv. Alžbety a na záver si na letnej terase neďalekej kaviarne doprial so svojimi spolupracovníkmi zmrzlinu.
Ešte pretým, než prezidentská kolóna vyrazila z Alžbetinnej ulice, pogratuloval náhodne prechádzajúcemu absolventovi Technickej univerzity k promóciám.
„Dnes to boli len krátke návštevy, ale začneme pripravovať môj program tak, aby som mohol každý mesiac navštíviť niektorý región Slovenska, a chcem to spraviť dôkladne. To znamená nie na pár hodín, ani nie na jeden deň, bude to spravidla viac ako na jeden deň, a určite to nebudú len oficiality. Pôjdem do nemocníc a do škôl, budem sa stretávať s malými a strednými podnikateľmi, ľuďmi, ktorí sa verejne angažujú,“ napísal prezident na svojom facebookovom profile.
Foto & Video: infoRoznava.sk / Belo Hefler

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli