Potvrdené: Laciak odchádza v júni

ROŽŇAVA – Ako prví sme informovali o odchode Vladislava Laciaka z postu primátora. Svoje rozhodnutie dnes potvrdil, hoci nám na náš email neodpovedal.
Podľa jeho vyjadrenia pre agentúru SITA, ktorá spolu z TASR čerpala z našej informácie, odíde niekedy v júni. „Neviem, či to bude začiatkom alebo až koncom júna, podľa toho, koľko mám ešte nevyčerpanej dovolenky“.
„Chystám sa odstúpiť už dlhší čas. Chcem sa vrátiť späť do zdravotníctva, ako lekár pracujem vyše 31 rokov. Mám dve ambulancie, o ktoré sa musím postarať. V praxi je málo všeobecných lekárov s atestáciou,“ uviedol Laciak. Doložil, že za tým nie sú nijaké politické tlaky.
Podľa jeho vyjadrenia na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva nie je táto otázka bodom programu. „Určite to ale včas oznámim listom mestu ako aj verejnosti na oficiálnej stránke mesta,“ povedal Laciak, ktorý v súčasnosti v priebehu týždňa „primátoruje“ alebo si berie dovolenku a vtedy ordinuje v ambulancii.
„Som lekár a už štyri desaťročia prevádzkujem všeobecné ambulancie. Keďže mi z jednej z nich odišiel lekár a na Slovensku je málo atestovaných všeobecných lekárov, musím tento krok urobiť,“ uviedol pre agentúru TASR s tým, že v opačnom prípade by musel ambulancie zatvoriť. „Je to moje povolanie, ktoré mám rád a situácia je taká, že napríklad aj v týchto dňoch čerpám ako primátor dovolenku a venujem sa praxi v ambulancii. Tento stav nie je dlhšie udržateľný,“ doplnil.
Ako TASR ďalej uvádza, v prípade, že by sa Laciakovi podarilo nájsť odborníka, ktorý by sa ujal všeobecnej ambulancie, svoje rozhodnutie by prehodnotil.
Po jeho odchode by mal viesť mesto jeho doterajší zástupca Pavol Burdiga (Most-Híd) až do doplňujúcich volieb primátora, ktoré by sa na základe rozhodnutia predsedu NR SR mali konať do 90 dní od vyhlásenia.
Pozn. red.: Reakcie oslovených poslancov na rozhodnutie primátora vám prinesieme po ich redakčnom spracovaní.
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery