Ponúka 10-násobok mzdy!

Nedávno sme publikovali informáciu o situácii v spoločnosti Gemtex. Téme sa predtým venovali viaceré celoslovenské médiá.
O vyjadrenie sme požiadali aj samotné vedenie spoločnosti, avšak márne. Na naše otázky dodnes neodpovedalo. 
V komentároch pod článkom Tají Gemtex prepúšťanie? však dnes pribudol komentár člena predstavenstva spoločnosti  Ľudovíta Mésznera /na snímke/.
Ten v ňom píše toto:
„Vášmu zdroju, t. j. kolegyni-kolegovi, ktorý dostáva základnú mzdu /je to lož/, vyplatí Gemtex a. s. 10-násobok priemernej mzdy, ak dokáže, že to, čo tvrdí, je pravda: Dostávame len základnú mzdu bez pohyblivej časti mzdy. Dôvodom neinformovanosti je neodborné manipulovanie s informáciami, t. j. píšete to, čo sa vám páči a nie čo bolo povedané. Jeden príklad pre TV Joj som uviedol, že materská firma Schiesser a. s. vyhlásila na seba platobnú neschopnosť – vy ste to zjednodušili a uviedli ste, že to bol Gemtex. Myslím si, že ak raz dáme informáciu, ktorá je viac menej po vašej aplikácii dezinformácia, je lepšie nekomunikovať. Ja viem len toľko, využijeme všetky možnosti, aby sme na trhu zotrvali a aby sme pokračovali vo výrobe aspoň 10 rokov. Výrobu máme zabezpečenú do konca roka a teraz rozbiehame spoluprácu s 2 európskymi firmami. Tých, čo nás porovnávajú s Titanicom, považujem za veľkých „optimistov“ a vopred ďakujem za ich podporu.“
Pozn. redakcie:
V článku Gemtex má finančné problémy sme uviedli logicky len to, čo odznelo v televízii Joj. Vždy sa snažíme o pôvodné reakcie, náš redaktor Pavol Lacko však dosiaľ nedostal odpovede na dávno zaslané otázky vedeniu spoločnosti. Zaujíma nás tiež, prečo boli dané pokyny úradu práce, aby neposkytoval médiám informácie o prepúšťaní v Gemtexe. 
Radi dáme priestor aj samotným zamestnancom  – súčasným aj bývalým /pri zachovaní ich anonymity/, aby vyjadrili svoj názor, aká je skutočná situácia vo firme. Píšte na email redakcia@inforoznava.sk alebo na anonymný odkazovač ODKAZY PRE REDAKCIU .
Redakcia portálu Inforoznava.sk praje spoločnosti Gemtex, aby sa jej podarilo prekonať aktuálne problémy a aby bola naďalej úspešnou firmou v našom regióne.
Súvisiace články:
Hospodárske noviny: Textilka Gemtex má finančné problémy
Gemerský Korzár: Gemtex prepúšťa!

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery