Opravujú rozpadnuté schodisko

DSCF3266Jednou z dominánt Rožňavy je aj budova Obchodno-kultúrneho centra (OKC), ktoré Rožňavčania už roky poznajú ako „okácéčko“. V priestoroch budovy sídli Mestské divadlo Actores a niekoľko obchodných prevádzok. Kultúrne a spoločenské podujatia sa tu konajú v dvoch sálach – divadelnej a estrádnej.
Objekt začali stavať v roku 1988, po Nežnej revolúcii v r. 1989 začal chátrať, dostavaný bol až po r. 1998, keď vtedajší poslanecký zbor odsúhlasil jeho dostavbu.
Počas viac ako 10 ročnej prevádzky budovu poznačil čas a erozívna činnosť vonkajších poveternostných vplyvov. Najviac poškodené je rozsiahle a dominantné vstupné schodisko do budovy, ktoré je toho času v rozklade.
„Ťažko povedať, či jeho pomerne krátku životnosť zapríčinili len poveternostné vplyvy, alebo je to aj príčinou použitia značne lacného a teda aj nekvalitného materiálu,“ upozornil nás na problém Ernest Schuller, bývalý náčelník mestkej polície.
Ako ďalej uviedol, materiál, použitý na výstavbu schodiska bol podľa neho volený nevhodne, pretože duté armované betónové prefabrikáty v imitácii prírodného lomového travertínu, ako aj sivá dlažba, ktorá má početné praskliny, naznačujú ich nevhodnosť do mrznúceho prostredia.
Pýta sa tiež, či onoho času bol takýto materiál aj fakturovaný, alebo sa vo fakturácii uplatnil vhodnejší, trvácnejší a najma drahší lomový kameň.
„Zarážajúci je však prístup terajších správcov budovy, keď opravu zverili pracovníkovi, ktorý na nej pracuje veľmi pomaly už dobré dva mesiace, opravu vykonáva neodborne, s nevhodne zvoleným materiálom, s nevhodným až fušérskym pracovným postupom,“ upozorňuje ďalej.
„Čudujem sa každému z kompetentných, ktorí dovolia vstupnú časť tejto novodobej dominanty mesta takto zohizdiť a vystaviť na posmech každému okoloidúcemu,“ dodal na záver.
Na problém upozornil aj v diskusnom fóre na oficiálnej stránke mesta, kde jeho podnet zverejnili až s odstupom času.
Aktuálne sa k téme vyjadril aj hovorca mesta Peter Gallo, ktorý pre regionálne noviny vec vysvetlil takto: 
„Oprava schodov pred budovou Obchodno-kultúrneho centra sa začala. V prvej fáze sa oprava prevádza vysprávkovou hmotou. Táto fáza bude stáť približne 350 eur. V druhej etape plánujeme podľa finančných možností mesta realizovať aj povrchovú úpravu týchto schodov.“
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery