OLYMPIC (alalya, portikus, sexit) – In concert …

Takmer päťtisíc ľudí si pozrelo vystúpenie OLYMPICu v sobotu 29. sept. v Rožňave. Niektoré odhady hovoria dokonca o siedmich tisíckach. Na Rožňavu zatiaľ nevídaný počet. A skoro všetky pesničky si dobre naladené publikum odspievalo s nimi spoločne. Nezaobišlo sa to bez prídavkov…

Náladu pred vystúpením hostí z Prahy gradovali tri formácie, Rožňavčanom už známa skupina ALALYA z Nitry so svojou výraznou speváčkou z Rimavskej Soboty, a talentovaný rimavsko-sobotský PORTIKUS, ktorý už ladil tvrdšie tóny. Tie naplno rozvinuli domáci hudobníci, chlapci zo SEXITu. Na veľké obecenstvo už aj zvyknutí, veď predčasom v Budapešti ako predskupina mali pred sebou 100 tisíc divákov. Ako nám sami, a nielen oni, po koncerte povedali, tak početné publikum bolo dosiaľ v Rožňave po prvý krát.
PORTIKUSSEXITJenoSEXOT - Jeno a jeho rýchle prsty…SEXIT - “fujarová show”
Organizátor koncertu, agentúra AGRUM MUSIC, si teda môže gratulovať. Po menších vystúpeniach, ktoré robili v lete s nie vždy kvalitným zvukom, sa im teraz podarilo reputáciu po každej stránke napraviť, no k 100 % výsledku im ešte kúsok chýbalo. Ako nám však povedal Petr Janda, po tretej skladbe to už šlapalo.
OLYMPIC - Posldné desaťročia je to práve táto dvojicaOLYMPICOLYMPIC - Petr JandaOLYMPIC - Milan BroumOLYMPIC - A teraz vy!OLYMPIC a Petr Janda: 45 rokov na scéneOLYMPIC - Petr Janda a jeho gitaraOLYMPIC - Petr Janda a jeho gitarové sóloOLYMPIC - Milan Broum bassgitara a druhý vokál kapelyOLYMPIC - Záverečné poďakovanie divákom

Azda sa podarí takéto koncerty zopakovať, pretože ako svedčí táto čerstvá skúsenosť, aj napriek nie najvhodnejšiemu termínu – koniec septembra, ale našťastie bez dažda a veľkej zimy – záujem o kvalitu tu nepochybne je, pričom Rožňave pravidelné letné hudobné podujatie takejto úrovne dodnes chýba.
Text, foto, video: Belo Hefler

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery