Ocenili knihu o Rožňave

Publikácia Rožňava-mesto s výhľadom získala 3. miesto v súťaži „Najkrajšie knihy a propagačné materiály o Slovensku-rok 2009“.
Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov vyhlásil ešte koncom minulého roka 3. ročník tejto súťaže. Odborná porota prisúdila 3. miesto Rožňave v kategórii Knihy o mestách.
Cieľom súťaže bolo prispieť k zvyšovaniu estetickej úrovne obrazových a obrazovo – textových kníh a iných propagačných materiálov o Slovensku a jeho územných častiach: krajoch, regiónoch, mestách a obciach, aby boli rovnocenné úrovni propagačných produktov, vychádzajúcich v starých členských štátoch Európskej únie.
Jedným z kritérií pri posudzovaní nominácií bola okrem vizuálnej úrovne exponátu aj grafika, či polygrafická úroveň.
Slávnostné vyhodnotenie, vyhlásenie výsledkov, odovzdanie diplomov ako aj otvorenie výstavy, je plánované na 23. marca 2010 v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici.
Víťazné kolekcie kalendárov, kníh a propagačných materiálov si verejnosť bude môcť pozrieť do 13. apríla 2010 v Banskej Bystrici a potom aj v mestách Bardejov, Levice, Piešťany, Rožňava, Stará Ľubovňa, Veľký Krtíš, Zvolen a Žilina.
Zdroj: Roznava.sk
Súvisiace články: Nová kniha o Rožňave

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery