Ocelník sa mandátu doteraz nevzdal

Poslanec Roman Ocelník (Nez.), ktorý utrpel v doplňujúcich voľbách primátora zdrvujúce vysvedčenie nedôvery voličov, keď skončil spomedzi pätice kandidátov ako posledný so 143 hlasmi – o 10 menej ako pri svojej prvej kandidatúre na primátorský post v roku 2006, sa ani na novembrovom rokovaní zastupiteľstva mandátu poslanca vzdať nechystá. Navrhnutý program rokovania zastupiteľstva, ktoré sa zíde vo štvrtok 29. novembra, nič také neobsahuje.
“Tým, ktorí sa rozhodli pristúpiť k volebným urnám a svojim hlasom mi prejavili dôveru, zo srdca ďakujem,” napísal okrem iného na svojom blogu krátko po voľbách. “Rozhodnutie ďalších oprávnených voličov ignorovať účasť na voľbách, resp. nedanie mi hlasu v plnej miere rešpektujem a považujem to za vyslovenie nedôvery voči mojej osobe. Na základe toho som sa rozhodol, že bez podpory nemôžem obhajovať záujmy Rožňavčanov a svoju poslaneckú stoličku uvoľním.”
“Mojim odchodom z politiky však mesto bude fungovať aj naďalej, dokonca si môj odchod málokto všimne,” uviedol tam na záver. Na ostatnom rokovaní zastupiteľstva, ktoré sa konalo v slávnostnej atmosfére v priestoroch Kongresovej sály Radnice, sa bez ospravedlnenia nezúčastnil.
Ocelníka sme sa koncom minulého týždňa spýtali, kedy sa plánuje mandátu poslanca vzdať, prípadne, či zmenil svoje avizované rozhodnutie. Na naše otázky však nereagoval.
Prvým náhradníkom za poslanca Ocelníka je exposlankyňa Katarína Kopecká, riaditeľka Strednej zdravotníckej školy, ktorá kandidovala za stranu Smer-SD. V rovnakom volebnom obvode získala v roku 2010 podporu 419 voličov. “V prípade, ak pán Ocelník skutočne odstúpi, príjmem mandát poslanca,” uviedla pre infoRoznava.sk.
Dokument – Náhradníci (kandidáti), ktorí neboli zvolení za poslancov
Foto: infoRoznava.sk/Roman Ocelník sa rokovania zastupiteľstva zúčastnil naposledy 25. októbra, dva dni pred konaním doplňujúcich primátorských volieb, v ktorých skončil ako posledný so 143 hlasmi    

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery