Navrhujú obnoviť post mestského architekta

Mesto Rožňava má vypracovaný Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja z roku 2007. Jeho aktualizáciu predložil ešte na septembrovom rokovaní komisie výstavby jej predseda a v súčasnosti aj zástupca primátora, Peter Marko.
Ak uviedol pre infoRoznava.sk, bol by rád keby dokument vyvolal verejnú diskusiu.
Ním predložená aktualizácia by sa mala týkať obdobia rokov 2014 až 2020. Ráta sa v nej aj s vytvorením, resp. obnovením funkcie mestského architekta.
Okrem iného obsahuje návrh na zbúranie nedokončenej krytej plavárne. Zimný štadión by mal získať opláštenie a hľadisko pre uskutočňovanie koncertov v letnej sezóne.
V návrhu sa hovorí aj o rozvoji prímestskej rekreačnej zóny „Lúč patak“ v Rožňavskej doline. Revitalizáciou by mal prejsť park pri „Rožňavských kúpeľoch“ s oživením lesného cyklistického chodníka.
V pláne je dokončenie úpravy Námestia baníkov, jeho východnej a strednej časti. Čiastkovou rekonštrukciou má prejsť Strážna veža.
Vybudovaná má byť pešia komunikácia spolu s cyklistickou trasou na Kalváriu s pokračovaním na Rožňavské kúpele. Konštrukcia bývalého vykrývača na Kalvárii by sa mala zmeniť na Rozhladňu.
Peší koridor má byť vytvorený tiež pozdĺž potoka Drázus, taktiež medzi Veľkým parkom a Banskou stranou s lávkou cez rieku Slaná.
10683545_10202545866433627_5870917632473769786_o
V návrhu sa uvažuje aj o projekte cyklotrasy Betliar – Krásnohorská Dlhá Lúka – Krásnohorské Podhradie (cca 25 km), na území Rožňavy a Nadabulej po hrádzi rieky Slaná.
„Jednanie so spracovateľom dokumentu sa má uskutočniť v druhej polovici októbra, kde sa zrejme dohodne už konečná verzia PHSR na roky 2014 až 2020,“ spresnil Peter Marko.
 
Dokument – Aktivity pre PHSR 2014-2020
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery