Najlepší postupujú do Habovky

V piatok 4.mája sa na Radnici v Rožňave uskutočnila krajská súťaž detského hudobného folklóru s názvom „Zahrajže mi, zahraj“ .
Súťažiaci z okresov Rožňava, Košice, Gelnica, Spišská Nová Ves, Michalovce a Trebišov nastavili vysokú latku a porota mala čo robiť, aby vybrala laureáta. Podľa slov porotcu Jana Liptáka by mali vyhrať všetci.
Informovala nás o tom Mária Hlaváčová z Gemerského osvetového strediska.„Vystúpili sólisti speváci, sólisti inštrumentalisti a kolektívy spevácke či hudobné a to Stromíš, Citaristi, Lúčka, Viganček, Abovčaňe, Pantľička, Oriešok, Oriešok st., Oriešok ml., Spišanček, Jadlovček, Malá Parchovianka, Pávička, Zemplínik, Jurošík.“
Odborná porota v zložení Ondrej Molota, Ladislav Bačinský, Michal Šimko, Ľubomír Varinský a Ján Lipták vybrali laureátov krajskej súťaže, postupujúcich na celoslovenskú prehliadku Vidiečanova Habovka, ktorá sa uskutoční 9. a 10.júna v Habovke.
Vyhodnotenie –
Spevácke skupiny :
Zlaté pásmo – Viganček (Košice) priamy postup
– Zemplínik (Michalovce) návrh na postup
– Pantľička ( Spiš.N.Ves)
– Jadlovček ( Gelnica)
– Jurošík (Michalovce)
Strieborné pásmo – Malá Parchovianka (Trebišov)
– Oriešok (Spiš. N.Ves)
Bronzové pásmo – Stromíš ( Rožňava)
– Pávička ( Trebišov)
Inštrumentalisti:
Zlaté pásmo – Štefan Vansač (Spiš.N.Ves) priamy postup
– Erik Tirda ( Košice) návrh na postup
Strieborné pásmo -Veronika Michalenková (návrh na možný postup)
– Tomáš Hvozdík (návrh na možný postup)
Bronzové pásmo – Martina Zagibová
Sólisti speváci:
Zlaté pásmo – Lucia Urbančíková ( Rožňava) priamy postup
– Ondrej Novák (Michalovce) priamy postup
– Lea Hudziková ( Spiš.N.Ves) návrh na postup
– Gabriela Plutová ( Spiš.N.Ves) návrh na postup
– Terézia Kiraľvargová ( Trebišov)
– Kristián Onder ( Michalovce)
– Martina Zagibová ( Rožňava)
Strieborné pásmo – Ivana Žúdelová (Rožňava)
– Petra Petríková, Soňa Vojteková (Gelnica)
– Barbora Diňová (Košice)
– Veronika Ivančová ( Gelnica)
– Alžbeta Benedeková ( Trebišov)
– Amália Mocmanová, Lucia Bigošová ( Spiš.N.Ves)
– Nikola Pinterová ( Michalovce)
 Ľudové hudby:
Zlaté pásmo – Oriešok st. (Spiš.N.Ves) priamy postup
– Spišanček (Spiš.N.Ves) návrh na postup
– Abovčaňe (Košice) návrh na postup
– Lúčka (Rožňava)
Strieborné pásmo – Citaristi (Rožňava)
– Oriešok ml. (Spiš.N.Ves)
 
Foto: GOS


 
 
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky: August