Na nedeľu pripravili Donboscovicu

Domka – Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava srdečne pozýva celú saleziánsku rodinu, priaznivcov Domky i obyvateľov Rožňavy a okolia na Donboscovicu.
O podujatí nás informovala Mariana Michalková. Uskutoční sa prvú februárovú nedeľu (2. 2.) o 16-tej hodine v kongresovej sále budovy rožňavskej Radnice.
Donboscovica je tradične organizovaná pri príležitosti sviatku sv. dona Bosca, kňaza, vychovávateľa mladých a zakladateľa rehole bratov saleziánov, sestier saleziánok i saleziánov spolupracovníkov. Združenie, ktoré sa prednostne venuje deťom a mladým, sa inšpiruje duchovnosťou i štýlom výchovy sv.Jána Bosca a snaží sa tieto hodnoty odovzdávať ďalej.
Deti a mladí z rožňavskej Domky aj tento rok pripravili program, prostredníctvom ktorého priblížia najvýznamnejšie udalosti života tohto svätca a jeho diela. Diváci sa môžu tešiť na množstvo vtipných i poučných scénok. Vstup je voľný.
Domka – Združenie saleziánskej mládeže je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou. S počtom viac ako 8 tisíc členov, predovšetkým detí a mladých vo veku od 6 do 30 rokov, patrí k najväčším detským a mládežníckym organizáciám na Slovensku.
V 32 strediskách po celom Slovensku ponúka deťom a mladým ľuďom nielen zmysluplné využitie voľného času, ale najmä priateľské vzťahy, rodinnú atmosféru, možnosť osobného rastu a mnoho ďalšieho. Združenie pôsobí v Rožňave už od roku 1991.
Foto: Archív inforoznava.sk / Oslavy v roku 2008
Súvisiace články:
Otvorene o odchode Saleziánov
Minule Bezák, teraz Saleziáni

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery